Top News-Grupet pro-serbe pritë Abazoviç/Luftë politikë në Mal të Zi për formimin e qeverisë
21/01/2022 22:00

Ndërkohë që pothuajse partitë politikë kanë rënë dakord për krijimin e një qeverie të re, e cila mund të udhëhiqet nga shqiptari Dritan Abazoviç, Mali i Zi duket se ka hyrë në një ngërc politik. Grupet ekstremiste pro serbe, i bejne prite Dritan Abazovic. Dhjetra prej tyre, rrethuan kryetarin e URA duke e quajtur tradhetare dhe kerkuan largimin e tij. Ekstremistet jane totalisht kunder nismes se Abazovic dhe disa deputeteve te tjere per krijimin e qeverise se pakicave Nga ana tjetër, zyra e kryeministrit Zdravdko Krivokapiç ka njoftuar se me shkarkimin e një qeverie, askush nuk mund të vijë në krye të ekzekutivit në Mal të Zi pa zgjedhje parlamentare. Deklarata e Kryeministrisë malazeze vjen pas njoftimit të kreut të Lëvizjes qytetare URA, Dritan Abazoviç për shkarkimin e qeverisë aktuale dhe krijimin e një qeverie pakicash Kryeministria thotë se zgjedhja e një kryeministri të ri pas shkarkimit të atij aktual pa zgjedhje shkel Kushtetutën.

Top News-9 vjet të tjera burg për Gruevskin / Shembi për hakmarrje godinën e një biznesmeni
20/05 18:34
Top News- Gjermania e do Kosovën në NATO/Si po punon Berlini për anëtarësimin e vendit fqinj
20/05 17:58
Top News- Shitja e shtëpive për një euro / Në Itali është krijuar një ‘Amerikë e Vogël’
20/05 17:20
Top Channel/ Abazovic në PE: Ballkani Perëndimor mund të bëhet Ukraina e re brenda disa vitesh!
20/05 15:26
Top News – BE, ultimatum Serbisë / Michel në Beograd: Vendosni sanksione mbi Rusinë!
20/05 12:52
Top News – Alarmet e rreme për bomba në rajon / Kush është organizata që fshihet pas tyre…?
20/05 11:43
Top News – Serbia, ‘Bjellorusia’ e Ballkanit / Kurti në SHBA: Nuk ka rrugë tjetër veç njohjes
20/05 11:20
Top News- Shqiptari në vrasjen e studentes greke/ Kërkon mëshirë, Apeli e dënon me burg përjetë
20/05 10:44
Top Channel/ ”Kurti: Krahasimi që Putini i bën Kosovës me Ukrainën, është injorancë”!
19/05 15:16
Top News – Scholz kërkon Ballkanin në BE / Ukraina në Bashkimin Evropian, padrejtësi për rajonin!
19/05 12:30
Top News – Makth kërcënimesh me bomba / Serbia: Identifikuam shtetet, ja kush janë fajtorët
19/05 11:38
Top News – Aksidentohet autobusi nga Kosova / 20 të plagosur në Austri, zjarrfikësit në vendngjarje
19/05 11:12
Top News- Vuçiç informon klerikët për presionet!/Presidenti serb – Nyja Kosovë do zgjidhet shpejt
18/05 18:58
Top News- Open Balkan i hap derën Rusisë!/Gjukanoviç dhe Osmani kundër-Duhet Procesi i Berlinit
18/05 16:48
Top Channel/ S`prishim miqësinë me Kosovën për kufirin, Gjukanoviç: Mundësi korigjimi!
18/05 15:11
Top News- Greqia braktis përfundimisht Rusinë! / Fjalimi i fortë i Mitsotakis në Kongresin Amerikan
17/05 21:33
Top Channel/ Burgim të përjetshëm pilotit/ Greqi, Babis Anagnostopoulos vrau gruan e tij Caroline
17/05 09:58
Top News-100 alarme për bombë në Beograd / Mbyllen shkollat, urat dhe qendrat tregtare
16/05 20:01
Top Channel/ Rizgjidhet Tsipras/ Sërish kryetar i partisë “syriza”
16/05 19:35
Top News-Vrasja që tronditi Greqinë / Gjykata shpall fajtor pilotin që mbyti gruan
16/05 18:29