Top News-Greqia e gjunjëzuar nga koronavirusi/75 viktima dhe 6200 raste të reja në 24 orë
01/12/2021 19:39

Greqia për herë të katërt ka rënë në kthetrat e koronavirusit. Prej tre ditësh autoritetet shendtësore në Greqi kanë raportuar një numër rekord vikitmash dhe rastesh te reja nga Covid 19. Të martën, referuar njoftimit të ministrisë së shendetsisë në Greqi, numri i personave që humbën jetën ishte 75, nga 90 që ishin regjistruar ditën e hënë. Përvec kësaj, një numër I madh pacientësh kanë mbushur spitalet, ku nga shifrat zyrtare bëhet me dije se 700 të tillë po luftojnë me betejën kundra koronavirusit. Të dhënat nuk janë optimiste as nga shifrat e rasteve të reja, ku në 24 orët e fundit janë regjistruar rreth 6200 raste, duke u kthyer në nivelet e muajve shkurt-mars, kur vendi u fut në izolim total për shkak të pandemisë. Kujtojmë se për shkak të përkeqsimit të situatës së pandemisë, Greqia ka zyrtarizuar vendimin për vaksinim të detyrueshëm për personat mbi 60 vjeç, që përbëjnë edhe numrin më të lartë të atyre të të shtruarve në spital dhe të atyre që janë në gjendje të rëndë.

Top News- Paralajmërimi i analistit amerikan/Ballkani do të ndahet siç do Moska e Beogradi
20/01 15:57
Top News – ‘Do çojmë ushtrinë në Kosovë!’ / Gjenerali serb kërcënon: Nëse FSK hyn në veri…
20/01 14:12
Top News – A do ta njohë Greqia, Kosovën? / Gërvalla takon Dendias: Do thellojmë marrëdhëniet
20/01 14:02
Top News – Krivokapiç hakmerret ndaj Abazoviçit / Fillon procedurat për shkarkimin nga qeveria
20/01 13:08
Top Channel/ Qeveria e Malit të Zi drejt rënies, Abazoviç dorëzon kërkesën për mosbesimin e qeverisë
20/01 02:13
Top News- Kriza në Bosnjë dhe misioni turko-serb/Dodik gjen zgjidhje te Vuçiç dhe Erdogan
19/01 20:36
Top News- Serbia kërkesë fuqive të mëdha/‘Shpallni non grata Albin Kurtin, njësoj si Dodik!
19/01 20:34
Top News-I ftohti polar ‘mbërthen’ Shqipërinë/Borë e temperatura ekstreme, alarmi i sinoptikanëve
19/01 20:16
Top News- Akuza për grusht shteti në Mal të Zi/Tensione pas mocionit për rrëzimin e Qeverisë
19/01 20:15
Top News-Emra falsë dhe 10 mijë euro për në BE/47 të arrestuar, 25 në Shqipëri dhe 22 në Itali
19/01 18:06
Top News- Greqia gati të njohë Kosovën…!/Ministrja Gërvalla vizitë zyrtare në Athinë
19/01 17:57
Top News – Çpo ndodh në Beograd e Prishtinë/Escobar dhe Lajçak, vizita paralajmëruese
19/01 15:51
Top News- Çdo do të ndodhë me negociatat!/Macron kërkon risi në marrëdhëniet BE-Ballkan
19/01 14:50
Top News – Mbërrijnë ‘Bishat’ në Athinë… / Greqia rivalizon Turqinë: Balancohen forcat në Egje
19/01 14:31
Top News – SHBA i bën presion Malit të Zi / Bashkohuni me Open Balkan, të gjithë ose do dështojë!
19/01 14:28
Top News – Turqia dhe Serbia bëhen bashkë / Ndërmjetësojnë bisedimet për krizën në Bosnje
19/01 11:49
Top News – Qeveri pakice në Mal të Zi / Gjukanoviç me Abazoviçin, kundër partive pro serbe
19/01 11:37
Top News- Sinjale pozitive për negociatat/Marrëveshja e parë mes Bullgarisë dhe Maqedonisë
18/01 21:06
Top News- Erdogan pret Vuçiç si mysafir!/Presidenti turk, takime me liderët e Ballkanit
18/01 17:55
Top News-‘Edi Rama, pasha i Erdoganit!’/Mediat greke, shqetësim për afrimin Shqipëri-Turqi
18/01 17:09