Top News – Ende nuk mund të thërrasim ‘fitore’/ Mesashi i mjekut Tritan Kalo për Covid 19
11/04/2021 10:38

Mjeku i njohur Tritan Kalo e ka nisur ditën me një mesazh pozitiv për qyetetarët, ndërsa ka dhënë informacion edhe për situatën në spitale. Kalo shkruan se fatmirësisht ka rënë numri i të shtruarve në spitale, si dhe numri i vdekjeve, por nuk mund të thërrasim ende "Fitore". Maskë, higjienë personale e kolektive, distancim fizik, si dhe vaksinimi kur është e mundur. Këto janë këshillat që ka mjeku për qytetarët. Ai shkruan se dita e punës fillon herët në Shërbimin e Sëmundjeve Infektive, ndërsa shton se mosha e të shtruarve varion nga 31 deri në 72 vjeç, me ose pa sëmundje bashkëshoqëruese Sipas mjekut Kalo numri i të shtruarve vërtet ka rënë kohët e fundit, fatmirësisht edhe humbjet e jetëve të të prekurve nga kjo “flamë mbarëbotërore”, por ende ka udhë për të bërë deri sa njëzëri të thërrasim FITORE!!!.... Pavarësisht nga kjo, mjeku Kalo bën thirrje për të mos nënvlerësuar efektshmërinë e trinomit të masave maskë, higjenë personale e kolektive, distancim fizik kur dhe ku është e mundshme, si dhe mundësinë e të Vaksinuarit me rastin më të parë që ju ofrohet.

Top Channel/ Reagojnë familjarët e viktimave, nëna, djali dhe nusja humbën jetën në Gjirin e Lalëzit
09/05 12:50
Top Channel/ Vdesin 3 anëtarët e familjes nga Gjilani, u helmuan nga kërpudhat që mblodhën në pyll
09/05 12:50
Top News – 9 Maji, Dita e Europës/ Meta, Ruçi dhe Rama mesazhe për integrimin në BE
09/05 12:47
Top Channel/ Dita e Europës, mesazhi i ambasadorit të Bashkimit Europian në Tiranë, Soreca
09/05 12:14
Top News – Shtëpia ‘serë’ për kultivim kanabis/ Durrës, ‘papafingo’ arreston një 62 vjeçar
09/05 11:20
Top Channel/ Xhaçka mesazh në “Ditën e Europës”: Jemi afër objektivit të anëtarësimit në BE,sepse…
09/05 10:19
Top Channel/ Tiranë. Zonja fikësohet me lulet, i merr pa paguar dhe ikën e qetë
08/05 21:53
Top Channel/ Kali dhuron spektakël në Durrës, futet ne mes të trafikut dhe bën lëmsh qytetarët
08/05 21:52
Top Channel/ Berat. Qytetari: Firma ka lënë punën përgjysmë
08/05 21:51
Top Channel/ Për fundjavë në Drilon/ Fundjava mbush edhe Pogradecin
08/05 20:13
Top Channel/ Mësuesit sot ishin në provime/ Testimi për 4 mijë mësues të arsimit para universitar
08/05 20:03
Top Channel/ Votuesit për herë të parë/ Shumica dërrmuese ndoqi traditën familjare në votime
08/05 20:01
Top Channel/ Shqiptarët drejt Tiranës e Durrësit/ Ja qytetet që po zvogëlohen me shpejtësi
08/05 20:00
Top Channel/ Grida Duma video live:Pas 25 prillit, momente reflektimi,duhet të shkojmë drejt Europës
08/05 19:51
Top Channel/ Shqipëria, jo në listë jeshile/ Britania e madhe e lë jashtë listës me 12 vende për udhëtime pa karantinë
08/05 19:48
Top News – Rama publikon videon/ Shiroka në një ditë të bukur fundjave
08/05 18:16
Top News – ‘Viti i kryesisë shqiptare, i rëndësishëm’/ Raporti i OSBE vlerëson presidencën shqiptare
08/05 18:15
Top News – 3 viktima të tjera nga Covid/ Ulet ndjeshëm numri i pacientëve në spitale
08/05 18:14
Top News – Reagon zëdhënësi i Presidentit/ Blushi-blerja e votës, fenomen masiv
08/05 16:52
Top News – Dita Ndërkombëtare e Talasemisë/ Manastirliu-depozita e gjakut, në nivel të mirë
08/05 16:30