Top News – E çuditshme me KOKSH/ Mban në fshehtësi asamblenë statutore
11/01/2021 12:04

Një ngjarje e cuditshme ka ndodhur këtë të diel dhe protagonist bëhet pikërishjt Komiteti Olimpik Kombëtar shqiptar. në mënyrë të fshehtë, pa lejuar praninë e medias, ky institucion ka organizuar Asamblenë Staturor duke bërë që të ngrihen dyshime të forta mbi këtë institucion. Në muajin dhjetor të vitit 2020 ishte parashikuar që të zhvillohej kjo Asamble statutore dhe ajo Zgjedhore, por që u anuluan në bazë të direktivave të qeverisë që nuk lejojnë grumbullimet të mbi 10 personave në salla të mbyllura. Por këto imazhe tregojnë te kunderten pavaresisht gjithckaje Për më tepër, Gjykata ka dalë edhe me një vendim të saj që nuk lejonte zhvillimin e kësaj Asambleje. Në fakt në vendimin e Gjykatës theksohet se është pranuar kërkesa e bërë nga KOKSH dhe FSHF për pezullimin e këtyre aktiviteteve të institucionit më të lartë të sporteve në vend Por pavarësisht këtij vendimi, KOKSH, ashtu sic e kishte parashikuar edhe Viron Bezhani në një intervistë për Top Channel, e zhvilloi asamblenë Statutore ku përvec vendimit për shkarkimin e Viron Bezhanit nga posti i Presidentit te insitutucionit, u diskutuan edhe ndryshimet në statut ku i është hapur rruga kandidimit për këtë post të personave që kanë pasur të shkuar politike. Katër janë kandidatët për rolin e presidentit të KOKSH, Agron Cuka, Fidel Ylli, Martin Biba dhe Vojo Malo

Cikalleshi: Andorra detyrimi ynë/ Sulmuesi flet për eliminatoret e botërorit dhe kampionatin turk
05/03 20:53
Atletika shqiptare në europian/ Sot prova e parë me Izmir Smajlaj, nesër me Franko Burraj
04/03 15:33
Gati për të mundur Anglinë/ Specialisti britanik i UEFA: Do të bëj tifo për Shqipërinë
02/03 20:00
Rikthehet basketbolli/ Luhet ndeshja e parë pas një viti ndërprerje për shkak të pandemisë
27/02 19:51
Teuta pret Kukësin/ Me sfidën për garën evropiane nis java e 21 e Superligës
25/02 15:54
Top News – Flamuri shqiptar në mes të Beogradit/ Shqiptari nga Shkodra merr medaljen e arit
24/02 22:27
Izmir Smajlaj merr medalje ari në mes të Beogradit!
24/02 21:13
Trajneri i ri i U19/ Cungu nis seleksionimin e lojtarëve për eliminatoret e ardhshme
24/02 20:02
Shorti i kupës së Shqipërisë/ Do përballen Laçi me Partizanin dhe Teuta me Kukësin
24/02 19:26
Zyrtarizohet transferimi i Muçit/ Shkon te Legia Varshava, Tirana merr 500 mijë € & 10% të kartonit
23/02 19:56
Vllaznia barazon me Skënderbeun/ Partizani fiton me Kukësin dhe rihap garën për titull
21/02 20:10
Kampionati i peshëngritjes/ Entuziazëm për Briken Caljan në përfaqësimin e garave ndërkombëtare
21/02 20:10
Shqipëria në botërorin e skive/ Rezultate historike për kombëtaren shqiptare në Itali
21/02 19:00
Vllaznia lufton për kreun/ Ndeshja të dielën me Skënderbeun. Kukësi përballet me Partizanin
20/02 15:12
Atleti Izmir Smajlaj shpallet kampion i Ballkanit në Kampionatin Ballkanik në Stamboll
20/02 14:21
Tirana pret Teutën/ Ekipi bardh e blu është pa trajnerin Orges Shehi, i infektuar nga Covid
19/02 16:18
Anglia do luajë në Shqipëri/ Qeveria britanike e lejon të udhëtojë drejt Tiranës
18/02 12:41
Stadiumit do i ndryshohet tapeti/ Një kompani turke do zëvendësojë barin që vendosi kompania greke
17/02 16:42
Reja i çuditur nga Superiorja: Presidentët ndërhyjnë në punën e trajnerëve
16/02 15:44
Futboll/Rikthehet Champions League: Liverpool stërvitet para përballjes me Leipzig- Pa Koment
16/02 01:46