Top News – Botërori i Femrave/ Rio De Janerio, prezantohet trofeu i kupës së botës
30/03/2023 17:13

Rio De Janeiro ishte qyteti ku u bë prezantimi i Kupës së Botës në futbollin e femrave që do të zhvillohet këtë vit në Australi dhe Zelandën e Re. gjithcka ndodhi me statujën e famshme të Krishtit në sfond dhe ky prezantim është pjesë e një turi ndërkombëtar të trofeut ku janë përfshirë 9 shtete 'Mendoj se pritshmëritë për këtë Botëror do të jenë fantastike sepse është shumë i ndryshëm; do jetë në dy vende Australi e Zelandën e re-tha trajnerja e përfaqësueses së Brazilit, Pia Sundhage-por nuk është vetëm kjo; në këtë botëror do të jenë 32 skuadra dhe mund të them se të paktën 10 prej këtyre ekipeve mund të fitojnë titullin botëror'. Botërori i futbollit të femrave të këtij viti do të nisë në 20 korrik dhe do të mbyllet në 20 gusht të këtij viti. Ndeshjet e këtij kompeticioni do të luhen në 10 stadiume të 9 qyteteve në australi e Zelandën e re. Skuadra për t'u mundur në këtë kompeticion, padyshim është SHBA që në Francë në 2019 fitoi Kupën e Botës për herë të katërt në historinë e tyre pasi mundi në finale Holandën

Top Channel / Gara e Tiranathlon / Not, çiklizëm dhe vrap sot në kryeqytet
28/05 12:08
Top Channel/ Favorizoi Katarin, ish zyrtari FIFA nën akuzë për Kupën e Botës
27/05 21:29
Top Channel/ Lojtarët dhe tifozët e Tiranës sulmojnë arbitrin në ndeshjen me Bylisin
25/05 18:43
Top Channel/ Rrethi çiklistik i Shqipërisë, nis etapa e tretë Elbasan-Vlorë me gjatësi 143 km
24/05 15:28
Top Channel/ Rrethi çiklistik i Shqipërisë, nis etapa e tretë Elbasan-Vlorë me gjatësi 143 km
24/05 12:44
Top Channel/ Etapa e tretë e rrethit çiklistik i Shqipërisë
24/05 12:27
Top Channel/ Sylvinho, banor i Tiranës! 4 muajt e trajnerit, ndeshja me Moldavinë dhe ishujt Faroe
23/05 20:02
Top Channel/ 10 vite rresht kampion, futbollistët e Vllaznisë janë të pathyeshme
23/05 15:25
Top News – ‘Blindohen’ Olimpiket e Parisit në 2024 / 35 mijë forca sigurie, për ceremoninë e hapjes
23/05 13:13
Top News – Haaland i befason të gjithë / Shfaqet në festën e Manchester City…me pizhama!
22/05 17:26
Nis turi i 80-të çiklistik, mbi 100 çiklistë në garë për 900 km në disa qytete
22/05 15:41
Top Channel/ Nis turi i 80-të çiklistik/ Mbi 100 çiklistë në garë për 900 km në disa qytete
22/05 12:37
Top Channel/ Turi i 80-të çiklistik/ Mbi 100 çiklistë në garë për 900 km në disa qytete
21/05 20:12
Top News – Gjesti special i Mourinhos, e bën Kumbullën pjesë të festës për kalimin në finale
19/05 19:33
Top News – Asambleja e Jashtëzakonshme, Taulant Stërmasi zgjidhet president I Federatës së Atletikës
19/05 19:32
Top Channel/ Kampionati i Gollobordës, zhvillohet kupa e 10-të në sportin e mundjes
19/05 13:18
Top Channel/ Zgjedhjet në atletikën shqiptare/ Në garë janë katër kandidatë
18/05 19:57
Top Channel/ Tirana-Partizani/ Ndeshja derbi e kryeqytetit
17/05 20:05
Top Channel/ Derbi i Tiranës/ Përballja Tirana-Partizani, stadiumi pritet të jetë plot
16/05 20:04
Top News – Pas triumfit në kampionat / Barcelona feston në rrugët e qytetit me tifozët
15/05 23:27