Top News – Basha nuk shkonte dot në SHBA/ Berisha akuza të forta nga Vlora
25/09/2021 21:53

Sali Berisha ka hedhur të shtunën akuza ndaj kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha duke thënë se ai nuk udhëtonte dot në SHBA, derisa përjashtoi vetë atë nga Grupi Parlamentar. Duke folur nga Vlora, ku bashkëbisedoi me disa demokratë, Berisha akuzoi sërish Bashën për humbjet e PD dhe e quajti të marrë peng nga Rama që ka asgjësuar pluralizmin në vend. Ish-kryeministri Sali Berisha pranon se ka përgjegjësi individuale që nuk ndërmori nismën që në 2017 për të larguar Bashën nga kryetar të PD. Ai thotë se në atë vit pas humbjes së zgjedhjeve i kërkoi dhënien e dorëheqjen,por Basha nuk pranoi. Ish-kryeministri ka pasur në krah sot gjatë takimit në Vlorë edhe një shqiptaro-amerikane, të cilën e prezantoi si eksponent të Partisë Republikane amerikane. Edi Kokalari është një avokate e vlerave konservatore. Vetë Kokalari tha se zoti Berisha ka disa detyra përpara, një prej tyre ta kthejë PD-në në vitin 1991 dhe ta rindërtojë me parimet e Partisë Republikane amerikane. Para demokratëve të Vlorës, ai ka lënë të hapur mundësinë që të rikthehet kryetar i PD. Berisha thekson se kur u largua, kishte vendosur të mos kthehej më kurrë, por në rrethanat që ndodhet PD të zgjojnë dhe nga varri po të jesh, sipas ish-kryeministrit.

Top News – Të hapen negociatat me Shqipërinë / Varhelyi nuk jep datë për konferencën ndërqeveritare
19/10 16:49
Top Channel/ A prek vettingu personat e shpallur non grata? Alibeaj zbërthen propozimin e PD
19/10 16:42
Top Channel/ A e fut në kolaps Vettingu në Politikë SPAK-un? Ja si përgjigjet nënkryetari i PD
19/10 16:42
Top Channel/ Harta e re territoriale, Alibeaj: Ja pika ku duhet te nisë puna për reformën
19/10 16:41
Top Channel/ Reforma Territoriale sipas PD, nënkryetari demokrat Enkelejd Alibeaj skicon hartën e re
19/10 16:41
Top Channel/ PD kërkon një hartë të re territoriale, Alibeaj: Ja pse kërkojmë rikthimin e Komunave
19/10 16:41
Top Channel/ Alibeaj zbulon arsyen e amendamenteve kushtetuese të PD: Rama e ndryshoi Kushtetutën…
19/10 16:40
Top Channel/ Alibeaj: PS ndryshoi në mënyrë diabolike Kushtetutën në 30 Korrik, të zhbëhet!
19/10 16:39
Top Channel/ PS ftesë për shtyrjen e afateve të organeve të Vettingut, vjen reagimi i parë në PD
19/10 16:39
Top Channel/Amendamentet Kushtetuese,Alibeaj:PD nuk kërkon pazar me mazhorancën, nuk vendosim kushte
19/10 16:39
Top Channel/ Zgjatja e afateve të Vettingut, çfarë do bënte PD nëse kërkesa do vinte nga SHBA dhe BE
19/10 16:38
Top Channel/ Për herë të parë prezantohet ekspozita e piktorit Ismail Lulani
19/10 16:04
Top Channel/ Shqipëria- Maqedonia e Veriut dhe Bullgaria angazhohen për lidhje infrastrukturore
19/10 15:37
Top Channel/ BE vlerëson zgjedhjet në Kosovë: Dëshmuan se Kosova është një demokraci e vërtetë
19/10 15:33
Top Channel/ Dy projekte për ujësjellësin, nënshkruhen marrëveshjet për investime të reja në Tiranë
19/10 15:31
Top Channel/ Vaksina e tretë, mbi 60 vjeç/Fëmijët mbi 12 vjeç me probleme shëndetësore do vaksinohen
19/10 15:26
Top Channel/ Studentët nuk pengohen në Korçë, lejohen që të gjithë të hyjnë në mësim
19/10 15:22
Top Channel/ Durrës, studentët, të gjithë në mësim/ “Java e parë eksperimentale”
19/10 15:22
Top Channel/ PS gati të diskutojë kërkesat e PD/ Balla përmend nevojën e zgjatjes së vettingut
19/10 15:18
Top News – Në Skoci për skuadrën e zemrës / Presidenti Meta shfaqet me fanelen e Celtic
19/10 15:14