Top News – Akuzohet për vrasjen e çiftit Pasho/ Gjykata nuk ndryshon masën për Elona Kaleshën
19/05/2021 00:31

Është lënë në burg nga gjykata në Itali 36 vjeçarja shqiptare Elona Kalesha, e arrestuar që nga dhjetori në Sollicciano për vrasjen e dyfishtë të bashkëshortëve Shpëtim dhe Teuta Pasho, prindërit e ish-të dashurit Taulant Pasho, që u zhdukën në Firence në 2015. Eshtrat e çiftit Pasho u gjetën dhjetorin e kaluar në katër valixhe të braktisura në një fushë mes burgut të Sollicciano dhe autostradës Firence-Pisa-Livorno. Masa me burg për 36-vjeçaren u vendos nga gjyqtari Angelo Pezzuti, i cili hodhi poshtë kërkesën për ndryshim të masës paraprake e paraqitur nga dy avokatët Federico Febbo dhe Antonio D’Orzi. Avokatët, të cilët pretendohet se kanë vepruar në bashkëpunim me vëllain e saj të vogël Denis Kalesha dhe ish të dashurin e saj Taulant Pasho, kërkuan ndryshim të masës së arrestit, ose aplikimin e arrestit shtëpiak. Në kërkesën e paraqitur, ata theksuan se ADN-ja e 36-vjeçares nuk ishte gjetur në dorezat e valixheve ku ishin fshehur kufomat e çiftit Pasho. Nën hetim për ngjarjen makabre janë gjithashtu edhe Denis Kalesha, vëllai i vogël i Elonës dhe ish i dashuri, Taulant Pasho, i biri i çiftit të ndjerë shqiptar. Çifti Teuta dhe Shpëtim Pasho u gjetën të copëtuar në Itali në 4 valixhe, pesë vite pas zhdukjes së tyre, pranë burgut në Solliciano. Që prej nëntorit të viti 2015, që përkon edhe me kohën kur doli nga burgu djali i tyre, nga ata nuk u mor vesh asnjë lajm dhe vajza e tyre ishte në kërkim prej vitesh. Tashmë e akuzuara për krimin është Elona Kalesha, që në kohën e zhdukjes së çiftit ka qenë e dashura e djalit të tyre, Taulantit, i cili ndodhet pas hekurave.

Top News – Mandat deputeti me vetëm 360 vota! Rama zgjedh Durrësin, kryemadhi fierin
21/06 22:17
Top News – Çimi trafikant me dy emra e mbiemra/ Banda e kokainës nga Gjermania në Zvicër
21/06 22:09
Top Channel/ Gjirokastër. Digjet masivi me shkurre, shuarja e plotë mund të dojë orë të tëra
21/06 22:00
Top News – Plazhet plot, por pa roje bregdetare! Asnjë siguri, pushuesit frikë nga mbytjet
21/06 20:09
Top News – Zgjedhjet, OK edhe nga Asambleja e KiE/ ‘Paqartësitë nuk cënuan legjitimitetin e tyre’
21/06 20:07
Top News – Dosja e famshme me numrin 339/ Mbyllet gjykimi, ja komisionerët e dënuar
21/06 20:04
Top News – SPAK, një tjetër dosje për Çapjajt/ Atentati mafioz i 2016 ndaj Saimir Beqirit
21/06 20:01
Top Channel/ Çuçi: Janë shembur 61 objekte, 29 të arrestuar dhe 94 milionë lekë gjoba
21/06 19:59
Top Channel/ “Bomba” e plehrave Pogradec/ Në zonën e mbrojtur është krijuar një mal me mbetje urbane
21/06 19:41
Top Channel/ 15 arrestime për testet covid/ I përgatisnin false për personat që udhëtonin jashtë
21/06 19:37
Top Channel/ Konflkti Ademi-Ndreu, reagon KE/ ”Ngrijmë statusin e shoqatës”
21/06 19:35
Top Channel/ Rama lë Vlorën. Deputet në Durrës/ Dorëzon në KQZ dokumentin për mandatin
21/06 19:32
Top News – Rama ‘braktis’ Vlorën për Durrësin/ Pas 8 vitesh tërhiqet, sipas nenit 67 të kodit
21/06 19:30
Top News – Përkthyesi mbajti peng trafikantin/ U kap me kokainë, mbetet në burg pa afat
21/06 18:57
Top News – Negociatat, ende pa një vendim! Shqipëria e kërcënuar nga Maqedonia e veriut
21/06 18:42
Top News – Dy mjekë në pranga për testet covid/ 15 urdhra ndalimi, u zbuluan nga përgjimet
21/06 18:13
Top News – Kryemadhi ‘shet’ Kejdi Mehmetajn/ I jep mandatin petrit vasilit me 361 vota
21/06 17:54
Ledjana nuk i ndahet Mevlanit/ ‘Zemërthyer’ thumbon përsëri ish-konkurrentin
21/06 17:53
Top News – Një ‘ferr’ i vërtetë për Shqipërinë/ Java me temperatura deri në 43 gradë celcius
21/06 17:53
Top Channel/ Ekspertë shqiptarë në Këshillin e Sigurimit të OKB/ Xhaçka: Ja kriteret
21/06 17:39