Top News – 8 Grekë dhe 6 Shqiptarë/ Shkatërrohet banda e trafikantëve
23/06/2020 21:03

Policia greke ka asgjesuar nje organizatë kriminale te trafikimit të drogës që vepronte ne shume lagje te qendres se Athines, por edhe ne Trikala ne rajonin e Thesalise, ne Greqine qendrore. Operacioni ka perfunduar me arrestimin e 14 anetareve te ketij rrjeti prej te cileve 8 jane shtetas greke dhe 6 shtetas shqiptare, ndersa jane identifikuar edhe janë shpallur ne kerkim edhe 3 persona te tjere. Gjithashtu jane sekuestruar 1 kg e 277 g kokaine e paster disa kilogramë kanabis, disa automjete si dhe nje shume e konsiderueshme parash. Departamenti i Antidroges ka shkaterruar rrjetin kriminal, pas informacioneve ne lidhje me veprimtarine kriminale te anetareve te tij, te cilit ishin të përfshirë në trafikimin e sasive te konsiderueshme te kokainës dhe kanabisit, metodologjine e veprimtarise, strukturën hierarkike dhe rolet e pjestareve, krijimin e një infrastrukture të përshtatshme për fazat e ndryshme të trafikimit të drogës, vendet e fshehta thuajse ne te gjitha automjetet, përdorimin e emrave me kode në komunikim e të tjera.

Top News – Ligji për UÇK-në/ Reagon Vuçiç e ndërkombëtarët
07/08 15:43
Top News – Covid-19, qeveria e Malit të Zi: Shqipëria në listën “e verdhë”
07/08 12:16
Greqia mbyll gjatë natës Kakavijën/ Prej 16 gushtit kush kthehet nga Shqipëria izolohet për 7 ditë
05/08 00:33
Mali i zi, shqiptarë janë të ndarë/ Do shkojnë në zgjedhje me dy lista kandidatësh
01/08 19:45
Top News – Situata nga Covid/ Maqedoni e Veriut, 7 viktima
01/08 19:32
Top News – Rriten rastet me Covid/ Greqi, shumë infektime në dy dasma
31/07 21:40
Emigrantët në rradhë për pashaportat/ Sërish kaos para ambasadës shqiptare në Athinë
31/07 13:00
Top News – Dialogu Kosovë-Serbi/ Sot takohen ekspertët në Bruksel
30/07 12:12
Top News – Zëdhënësi BE/ S`ka ultimatum për Beogradin!
29/07 20:46
Zbutet tensioni greko-turk
29/07 14:51
Top News – Tensione në Ballkan/ Serbia kërkon avionë ushtarakë
27/07 20:25
Top News – Pas Luginës së Preshevës, bashkojnë forcat për zgjedhje edhe shqiptarët e Malit të Zi!
26/07 15:50
Top News – Vuçiç për njohjet/ Do vazhdojmë fushatën nëse Kosova…
26/07 15:12
Top News – Punonjësit sezonale/ Greqia shtyn lejet deri në 31 dhjetor
26/07 12:16
Top News – Maqedonia e veriut/ 9 viktima të reja nga koronavirusi
25/07 18:42
Top News – Maqedonia e veriut/ Çertifikohet rezultati i zgjedhjeve
25/07 18:37
Talat Xhaferi në infektiv/ S’dihet nëse Kryeparlamentari i Maqedonisë së Veriut është me Covid-19
25/07 12:18
Ditë zie në Greqi për Shën Sofinë/ Kumbim kambanash kur nisi falja e besimtarëve myslimanë
25/07 12:15
Tensionet Greqi-Turqi/ Mitsotakis takohet me Tsipras, reagon edhe Macron
24/07 04:15
Bild: Merkel ndaloi luftën/ Tensionet Turqi-Greqi, Mitsotakis bisedon me Putin për krizën
23/07 13:10