Top News-12 viktima nga Covid 19 / Mbi 6 mijë raste aktive në vend
19/10/2021 17:50

Këtë të martë rastete reja me covid 19 dhe numri I viktimave ka pësur jë rritje të ndjeshme, kun ë 24 orët janë shënuar 12 viktima. Betejen me virusin e rrezikshëm nuk e fituan 6 qytetarë nga Tirana të moshave 67-88 vjeç, një 61 vjecar nga Librazhdi, një 66 vjevcar nga Pogrdeci, një 67 vjecr nga Berati, një 72 vjecar nga Fieri, një 88 vjecr nga durrësi dhe një 88 vjecar nga korca. Ministria e shëndetëssë bëri me dije se po në 24 orët e fundit janë regjistrur 616 raste të reja nga 3 mijë e 713 testime të kryera. Tirana vijon të jetë qarku më I infektuar, ku po gjatë kësaj nfashe orare ka shënuar 220 raste të reja. Aktualisht në spitalet COVID po marrin trajtim 148 pacientë, nga të cilët 16 janë në gjendje më të rënduar.Po gjatë këtij harku kohorë, janë shëruar 589 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 169,674 që nga fillimi i epidemisë. Ndërkohë, në të gjithë vendin janë 6 mijë e 289 pacientë aktivë me COVID19

Top Channel/ Burrë e grua me ‘shtëpi bari’, sekuestrohet mbi 100 kilogram kanabis në Shkodër
03/12 10:11
Top News-Shtëpi bari në Shkodër, arrestohet zonja e shtëpisë. Policia shpall në kërkim bashkëshortin
03/12 10:05
Top Channel/ Sekuestrohen 6.3 kg kanabis, granata dhe eksploziv. Arrestohet 66-vjeçari
03/12 10:00
Top News-Qeni zbulon shqiptarin trafikant/19 pako kokainë me vlerë 1.5 milionë euro
02/12 23:22
Top News-‘Zonja e drogës’ kapet në Itali/ Vajza nga Shqipëria, lidhje me politikën
02/12 21:14
Top News-Dasmë në shtëpinë e Big Brother Vip/Kush është çifti? Për ta këndoi Irini Qirjako
02/12 20:30
Top News – Hakmarrja e Kosovës pas vendimit serb/ Beogradi u ndaloi hyrjen 4 ministrave shqiptarë
02/12 20:06
Top Channel/ Erozioni shkatërron tokat/ Shkodër, lumi Drin merr para edhe tokat bujqësore
02/12 19:47
Top Channel/ Urdhri i ministres së Arsimit: Mësuesit e dënuar, jo më në shkolla!
02/12 19:46
Top Channel/ Përse burrat rrahin gratë? Gjyqtarja tregon arsyet e dhunës në familje
02/12 19:45
Top Channel/ Të dyshuarit për vrasjen në polici/ Shkak për atentatin ndaj Pashk Ujkës një borxh
02/12 19:43
Top Channel/ Ligjshmëria e zgjedhjeve të 30 qershorit/ Kushtetuesja foli, radha e Metës
02/12 19:41
Top News-Bien viktimat në 24 orët e fundit/Ja sa testime dhe infektime pati në të gjithë vendin
02/12 19:38
Top News-Një tjetër kryetar ikën nga PD/Xhaferraj jep dorëheqjen, Basha e zëvendëson
02/12 19:38
Top News-Tragjedia në Bullgari me 45 viktima/Hetime ndërkombëtare për shkakun e aksidentit
02/12 19:22
Top Channel/ Përfshihet nga flakët banesa në Gjirokastër, shkak soba e drurit
02/12 18:58
Top News – Shmanget tragjedia në Gjirokastër/ Bie zjarr në banesë, shpëton mrekullisht familja
02/12 18:54
Top News- Italia mision para Krishtlindjes/Nis vaksinimi emergjent i fëmijëve me Pfizer
02/12 18:43
Top News – Ekzekutimi që kushtoi 30 mijë euro/ I riu u pagua për të vrarë ish-deputetin Ujka?!
02/12 18:43
Top News- Të pavaksinuarit në karantinë/Pas Austrisë, edhe Gjermania me ‘dorë të hekurt’
02/12 18:28