Top Channel/ “Tri format e mendimit”/ Arben Imami publikon librin filozofik
10/11/2022 19:56

Librit “Tri format e mendimit” nga Arben Imami vjen si një ftesë për të menduar rreth utopisë, arsyes, mitit, religjionit, dijes, politikës. Ky libër, theksoi autori, është një luftë për arsyen, pro arsyes dhe kufizimit të arsyes, kundrejt një mendimi jo vetëm filozofik, por edhe në shoqëri e politikë. Nuk ka fat tjetër veç të bërit politikë të mirë e jo të keqe, tha Imami

Top Channel/ Dita e kujtesës/ Në Shqipëri mbijetuan 3750 hebrenj
25/01 20:03
Top Channel/ Piktorët e peizazhit/ Edicioni i tetë i takimit “Plein Air”
24/01 19:58
Top Channel/ Teatri i ri Kombëtar, Altin Basha: Bashkëpunime me Teatrin e Kosovës dhe ato rajonale
24/01 15:36
Top Channel/ Komedia “Profesionisti” shfaqet në skenën e rinovuar të teatrit ‘Petro Marko’ në Vlorë
21/01 15:51
Top Channel/ “Librat” ankohet për bibliotekat/ Kërkojnë mbështetje në tregun evropian dhe botëror
20/01 19:56
Top Channel/ Festivali i posterit/ Edicioni i dytë i festivalit “Prishtina” zhvillohet në Tiranë
19/01 19:55
Top Channel/ Playback Theater në fundjavë shfaqja “Luba” në Teatrin eksperimental
17/01 15:41
Top Channel/ Enciklopedia shqiptare/ Mblidhet redaksia e përbashkët Shqipëri-Kosovë
16/01 19:57
Top Channel/ Pema 500-vjeçare/ Banorët e Drizarit kërkojnë ta shpëtojnë nga tharja
16/01 12:42
Top Channel/ Enciklopedia shqiptare/ Mblidhet redaksia e përbashkët Shqipëri-Kosovë
16/01 12:38
Top Channel / Shfaqet “Profesionisti”/ Histori diktature në Teatrin “Bylis”
15/01 13:46
Top Channel/ Klasikët në opera/ Koncerti simfonik nesër në teatrin e operas
13/01 19:56
Top Channel/ Fatos Kongoli mbush 79 vjeç/ Shkrimtari i njohur feston mes miqsh
12/01 15:33
Top Channel/ Teatri i Durrësit bën 70 vjet/ Shfaqet dokumentari me historinë e institucionit
12/01 12:39
Top Channel/ Kolonat zanore të filmave. U luajtën nga orkestra e TKOB
11/01 12:35
Top Channel/ ‘Shtëpia e artit’/ Pogradec, krijohet për artistët dhe është falas
10/01 13:02
Top Channel/ Ballo me maska/ Ekspozitë e piktorit Ilir Bala
10/01 13:01
Top Channel/ Ekspozitë e artistes italo-shqiptare. Suela Niosi, Mes dashurisë për artin dhe Durrësin
09/01 13:45
Top Channel/ Muzeu i ikonografisë “Onufri”/ Shtohen vizitorët, në një vit 40.057 të huaj e vendas
08/01 12:41
Top Channel/ Vajzat që ende qëndisin! Punimet më dorë pasioni i Valbonës nga Lezha
07/01 21:32