Top Channel/ Skënderbeu pret Partizanin/ Korçarët shpresojnë që të qëndrojnë në kategorinë superiore
07/05/2021 15:30

Kanë mbetur 5 javët e fundit në kampionatin shqiptar dhe askush nuk ka asgjë të sigurt sa i përket objektivave. Ashtu si në fillim të kampionatit tashmë çdo pozicion është i hapur, nga titulli kampion, zona europiane, play-out-ti dhe rënia nga kategoria. Partizani kryesues do të udhëtojë drejt Korçës ku i pret Skënderbeu, i cili ka ngjallur shpresat për qëndrim në Superiore pasi ndodhet vetëm një pikë larg play-out-ti. Gjithsesi Daja beson se Partizani i tij i ka të gjitha shanset për fitore. Ilir Daja: Skënderbeu është në formë shumë të mirë, por ne jemi në formë edhe më të mirë. Ndërkohë Migen Memelli mendon se Skënderbeu i tij është i barabartë me Partizanin. Migen Memelli: Unë nuk shoh klasifikimin, di të them që hyjmë si të barabartë edhe me Partizanin Teuta me vetëm një pikë pas të kuqve në krye të Superligës, do të pres Bylisin i cili me luhatjet e tij tashmë është kandidat serioz për rënien nga kategoria. Edi Martini: Ne kemi synimet tona ashtu si edhe Bylisi por besoj se do të dalim të fituar. Ndërsa Tirana mbetet n pritje të hapave fals të kryesueseve për të arritur objektivin që është zona europiane. Përball tyre në këtë javë të 32-të do të jetë Kastrioti, gjithashtu në rrezik zone të ftohtë.

Top Channel/ Derbi Partizani-Tirana/ Trajnerët e dy ekipeve tregojnë synimet
01/10 18:57
Top News-Tirana-Partizani do të bllokojë disa rrugë/Ja masat e shtuara të policisë për Derbin
01/10 17:30
Top Channel/ Kreu i KOKSH vlerësohet në Olimpia, merr çmimin Laurel nga Komiteti Olimpik Europian
01/10 15:44
Top Channel/ Calja rikuperon dëmtimin kthehet në stërvitje, gati për në botërorin e peshëngritjes
01/10 15:22
Top Channel/ Kreu i FIFA-s viziton Kosovën/ Infantino: Do arrijë sukses në futboll, ka talente
30/09 20:00
Top Channel/ Rikthim pas dëmtimit/ Futbollisti i Tiranës pësoi thyerje të kafkës në fushën e lojës
30/09 19:57
Top Channel/ Kreu i FIFA-s në Tiranë! Infantino merr pjesë në inaugurimin e shtëpisë së futbollit
30/09 12:08
Top Channel/ Femrat e Vllaznisë në Champions/ Historike. Shkodranet kualifikohen ne fazën e grupeve
28/09 19:54
Top News-Historike! Vllaznia e femrave kualifikohet në grupet e Champions League
28/09 18:24
Top Channel/ Historike! Vllaznia e vajzave kualifikohet në grupet e Chanpions League
28/09 18:07
Top News- Shitet në ankand makina e Formula 1/ U përdor nga Daniil Kvyat në vitin 2019
28/09 17:16
Top Channel/ Ndeshja Shqipëri-Islandë/ Ekipi kombëtar vjen pas humbjes me Izraelin
27/09 19:57
Top Channel/ Formacioni i mundshëm në ndeshjen Shqipëri-Islandë, e fundit në Ligën e Kombeve
27/09 12:37
Top News – Ndeshja e kombëtares me Islandën/ Reja-do ketë ndryshime, duhet të jemi në formë
26/09 18:05
Top News – Frika e tifozeve femra në Katar/Dënohen me burg edhe në rast se përdhunohen
26/09 16:39
Top Channel/ Kampionati i peshëngritjes, U20 dhe U23 në garë në Lushnjë
26/09 12:37
Top Channel/Nesër sfida me Izraelin/Reja: Ekipi duhet të gabojë sa më pak. Shqipëria kërkon 2 fitore
23/09 19:52
Top News – Afron ndeshja me Izraelin/ Reja dhe Hysaj:Është shumë e rëndësishme, duhet fituar
23/09 18:54
Top News – ‘Dardanët’ nisen drejt Belfastit/Për ndeshjen e ndaj Irlandës së Veriut
23/09 13:57
Top Channel/ Gara e ciklizmit. U organizua në Korçë në ditën ndërkombëtare pa makina
23/09 12:34