Top Channel/ Shpërthimi i fuqishëm në Athinë, flet dëshmitari: Makina ‘fluturoi’ dy korsi më tutje
26/01/2022 19:19

Pamjet e para televizive nga qendra e Athinës tregojnë një zonë të tërë që duket sikur është bombarduar, dy ndërtesa thuajse të shkatërruara dhe makinat zjarrfikëse që operojnë aty pranë. Ishte ora 06 e 30 e mëngjesit kur një shpërthim i fuqishëm ka tronditur kryeqytetin grek në zonën pranë Shtyllave të Zeusit Olimpik në fillim të bulevardit Syggrou. Shpërthimi ka qenë aq i fortë sa vala goditëse përveç dëmeve ne ndërtese ka shkaktuar dëme në pallatin ngjitur ku ka shpërthyer edhe zjarr, janë thyer xhamat dhe janë shembur fasadat, por edhe ne shumë objekte në një distancë rreth 150 metra. Madje ka shkatërruar një taksi duke e shtyre disa metra larg ,per fat te mire pa lënduar drejtuesin e saj si dhe disa automjete te tjera te parkuara aty pranë.

Top Channel/ Ndotja nga plastika! Bisedime në Paris për jetesë në mjedis të shëndetshëm
29/05 21:36
Top Channel/ E punësuan si kujdestare, 34-vjeçarja iu bën gjëmën, iu vjedh 75,000 £
29/05 20:01
Top News – Pa njolla në trup dhe sy të kuq/ Zbulohet panda e parë albine në botë
29/05 19:17
Top Channel/ Sulmet rikthejnë frikën tek ukrainasit,vrapojnë për t’i shpëtuar goditjeve nga raketat
29/05 17:51
Top Channel/ Humbi vendoret, kryeministri spanjoll shpall papritur zgjedhjet e përgjithshme!
29/05 15:49
Top Channel/ Mbytet anija me turistë, tre të vdekur në Itali: “Stuhi në liqen, erdhi papritur”!
29/05 15:36
Top Channel/ Serbia dislokon njësitë ushtarake: “Gati për të zbatuar cdo urdhër”!
29/05 15:31
Top Channel/ Fitorja e Erdoganit, festë gjatë gjithë natës: Cfarë pritet në marrëdhënien me BE-në!
29/05 15:22
Top News – Teleskopi më i fuqishëm i Tokës/ Kap imazhe mahnitëse të diellit
29/05 15:06
Top Channel/ BE përgatitet për “përvëlimin”: Dyfishon kapacitetet e luftës kundër zjarreve!
29/05 14:59
Top News – Japonia ‘ndez’ mbrojtjen ajrore / Koreja e Veriut do testojë satelitin spiun të ushtrisë
29/05 12:42
Top News- ‘Fletë-arresti’ për senatorin amerikan/Rusia ‘kërkon’ Lindsey Graham, u takua me Zelenskin
29/05 12:40
Top News – Koreja e Jugut ‘do të pushtojë’ Evropën…tregtarja më e madhe e armëve në botë
29/05 12:38
Top Channel/ Fushata kundër gomoneve! Kritikohet dhe ngjall reagime të forta
29/05 12:34
Top Channel/ “Ujë dhe pluhur”: “Revolucioni i birrës”, si do të pihet në të ardhmen!
29/05 11:56
Top News – Armë bërthamore për të gjithë…! Lukashenko: Jemi ‘Bashkimi i Bjellorusisë dhe Rusisë’
29/05 11:27
Top News – Erdogan fiton, lira turke në pikiatë / Pranë rekordit historik, pasojë e zgjedhjeve
29/05 11:25
Top News – Kievi, tjetër natë nën ‘kamikazë’… Sulmi më i madh me dronë nga fillimi i luftës
29/05 11:22
Top News – Mister në Venecia, kanalet bëhen të gjelbër/Policia nis hetimin, dyshime për aktivistët
29/05 11:13
Top News – Erdogan hyn në dekadën e tretë… / ’Sulltani’ shpall fitoren, Turqia më e ndarë se kurrë
29/05 10:37