Top Channel/ Rally në Gjirokastër/ 200 pilotë nga 30 vende të botës garuan për dy ditë
09/06/2021 12:53

Rally Albania është duke zhvilluar garën më madhe sportive në 17 vitet e fundit. Ndalesa në Gjirokastër e rrally-it me më shumë se 200 pilotë dhe gati 300 pjesëmarrës nga 30 vende të botës ishte dy ditore dhe përshkoi disa nga territoret më vështirësi të lartë por plot adrenalinë për makinat dhe motoçikletat. Rally në luginën e Zagorisë dhe atë të Vjosës ishte një spektakël i vërtetë sportiv.Pamjet nga ajri të xhiruar nga mjetet mbështetëse në garë sjellin imazhe të një Shqipërie tjetër, një nga pistat e rralla të këtij sporti në Europë. Akomodimi i flotës së mjeteve u realizua në luginën e Drinos pasi vit pas viti ky event ka kërkuar hapësirë më të gjera. Pilotët shqiptarë që u përfaqësuan në këtë event me disa makina ishin entuziastë për rezultatet.

Top Channel/ Vllaznia përballet me Limassol. Disa futbollistë dyshohet se u helmuan nga ushqimi
22/07 19:58
Top Channel/ Vllaznia në sfidën me Limassol, trajneri Bradaric beson se mund të fitojë
22/07 15:25
Top Channel/ Sfida e Vllaznisë në Qipro/ Shkodranët do të përballen me ekipin e Limassol
21/07 19:56
Top Channel/ Ekipi i Vllaznisë gjatë stërvitjes ne Qipro përpara ndeshjes me Limassol
21/07 19:18
Top Channel/ Sfida e Vllaznisë në Qipro, shkodranët do të përballen me ekipin e Limassol
21/07 15:45
Top Channel/ Sfida e Vllaznisë në Qipro/ Shkodranët do të përballen me ekipin e Limassol
21/07 12:10
Top Channel/ Vllaznia përballet me Ael Limasol në Qirpo, Brdaric: Do i godasim në pikat e dobëta
20/07 20:30
Top Channel/ Luiza Gega niset në Tokio/ Atletja synon që të thyejë rekorde
20/07 12:30
Top Channel/ Niset drejt Tokios ekipi shqiptar, pjesa e parë e grupit ka mbërritur tashmë në Japoni
19/07 15:35
Top News – Lajme jo të mira nga Tokio/ Tre sportistë rezultuan të infektuar me covid-19
18/07 19:26
Top Channel/ Çalja: Në Tokio për medalje/ Peshëngritësi në përgatitjet e fundit për Lojërat Olimpike
17/07 15:29
Top Channel/ Ekipi shqiptar mbërrin në Tokio/ Delegacioni shqiptar përbëhet nga 9 sportistë
17/07 11:43
Top Channel/ 6 ditë nga nisja e Lojërave Olimpike/ Konfirmohet rasti i parë me covid
17/07 10:24
Top Channel/Shkodra në festë, tifozët pushtojnë rrugët e qytetit për festimin e fitores së Vllaznisë
16/07 00:42
Top Channel/ Tifozët festojnë me shpërthime fishekzjarrësh, arbitri suedez ndërpret ndeshjen
15/07 22:32
Top Channel/ Ndeshjet e Conference League/ Zbresin në fushë Partizani, Vllaznia, Laçi
15/07 20:01
Top Channel/ Shqipëria në “Tokyo 2020″,ceremonia para nisjes,Rama i dorëzon ekipit flamurin kombëtar
15/07 02:42
Top Channel/ Shqiptari i kombëtares italiane/Petrit Malaj bindi Chiesa-n të përshëndeste shqiptarët
14/07 16:01
Top Channel/ Stadiumit i ndryshohet fusha, pas koncertit të Ermal Metës do shtrohet tapet i ri bari
14/07 12:59
Top Channel/ Vllaznia përballë Shiroki Brijeg, të enjten përballja e dytë pas humbjes 3-1
14/07 12:56