Top Channel/ Placido Domingo në Shqipëri/ Koncert në ditën e përurimit të Teatrit Kombëtar
07/09/2021 19:49

“Placido Domingo do të vijë në Shqipëri në një koncert madhështor të mbajtur më 15 shtator që përkon njëkohësisht edhe me inagurimin e ambienteve të reja të Teatrit Kombëtar të Operas dhe Baletit. Sëbashku me të do të jetë edhe sopranoja shqiptare me famë ndërkombëtare Ermonela Jaho. Koncertet do të pasojnë të gjithë javën”. Pas 5 vite mbyllje, duke filluar nga data 15-të shtator përmes një sërë aktivitetesh celebruese nën sloganin “Rikonstruksioni – Hapja e TKOB”, teatri do të hapet për publikun nëpërmjet shtatë shfaqjeve premierë.

Top Channel/“Dielli lind andej nga perëndon”/Publicisti Mustafa Nano sjell një tjetër “One man show”
14/10 19:58
Top Channel/ Për tre ditë! Festivali Ndërkombëtar i Filmit argëton fëmijët në Gjirokastër
13/10 19:06
Top Channel/ Saimir Pirgu shkëlqen në Londër, interpreton në operan “Jenufa” të kompozitorit Janacek
12/10 20:21
Top Channel/Festivali i letrarëve të rinj/U mbajt për tre ditë në tiranë. Pjesëmarrës nga disa vende
11/10 19:57
Top News-Zhvillohet fesivali Oda Dibrane/Pjesëmarrës artistë nga të gjitha trevat shqiptare
11/10 17:04
Premiera e ‘No time to die’ / Veliaj e ambasadori britanik të veshur si James Bond
10/10 15:42
Top Channel/ Rafail Dembo, artisti i dritës sonte në “Exclusive”
10/10 12:48
Top Channel/ “No Time to Die” në Tiranë! Shfaqet premiera e filmit më të ri me James Bond
10/10 12:41
Top Channel/ Artistët e rinj lezhjanë/ Vënë në skenë pjesën teatrale “Gratë në Asamble”
10/10 11:41
Top Channel/ Galeri arti në Shkodër! Banesa 150 u dogj dhe u rindërtua duke pritur 25 ekspozita
09/10 19:55
Top Channel/Vepra Edi Hilës, Artkand/Prezantohet edhe pikturat e lumturi Blloshmit e Adrian Devollit
09/10 19:48
Top Channel/ Ekspozitë nga Tirana në Paris/35 artistë ekspozojnë nën kujdesin e kuratores Michalarou
08/10 19:50
Top Channel/ Festivali i teatrit në Elbasan/ “Skampa 2021” edicioni i 23 i festivalit ndërkombëtar
08/10 16:06
Top Channel/ “Budallenjtë” mbledh dashamirësit e teatrit në Vlorë, mesazhi që jepet përmes komedisë
07/10 17:38
Top Channel/ Reformë në art e letërsi? Mimoza Ahmeti letër Ramës: Autorësia e pashpërblyer
07/10 16:01
Top Channel/ Festivali i dancit modern! Në Durrës mblidhen pjesëmarrës nga e gjithë bota
05/10 12:46
Top Channel/ Aktivitete dhe muzikë në natyrë përrallore/ Festivali Naltitude tërheq turistët e huaj
04/10 19:16
Top Channel/ Të mjerët” në amfiteatrin e Lezhës, publiku e mirëpret shfaqjen
04/10 12:14
Top Channel/ Ekspozitë e piktorëve dardharë/ 250 piktura krijuar në dy shekuj
01/10 15:47
Top Channel/ Mbyllet TIFF në Tiranë/ Ndahen çmimet në festivalin ndërkombëtar të filmit
01/10 02:07