Top Channel/ Përkujtohet autori i “Vajzë e valëve”! Sarandë, nderime për veprën e Nestor Mukos
23/10/2022 13:43

Eshte përkujtuar kengetari i njohur himariot i shekullit te kaluar Nestor Muko. Ai eshte autori i kengeve te njohura polifonike si Vajze e Valëve, por autoresine e tij mban edhe nje shoqeri artistike muzikore ne Sarande para 100 vitesh.

Top Channel/ Ekspozita e neorealizmit/ Psikologjia shqiptare në artet pamore, ekspozohen punimet
24/07 15:34
Top Channel/ Gërmime të reja, enë luksi në Lin! Arkeologë shqiptarë dhe zvicerianë kthehen atje
23/07 19:53
Top Channel/ 99 vjetori i lindjes së Martin Camajt! Përkujtohet poeti, studiuesi dhe gjuhtari
23/07 15:24
Top Channel/ Verë dhe Portokalle/ Poliçani, ndalesa e radhës e trupës së aktorëve të Portokalli
22/07 15:47
“Muza Competition 3” mbrëmja gala e ndarjes së çmimeve
21/07 23:00
Top Channel/ Verë dhe portokalle/ Aktorët e spektaklit Portokalli ishin në qytetin e Korçës
19/07 12:27
Top Channel/ Letrat e dashurisë së Lasgushit/ Vijnë në vëmendje në 125 vjetorin e lindjes së poetit
18/07 19:57
Top Channel/ Verë dhe Portokalle, ishte në Pogradec, sonte në Korçë e më pas në Kolonjë
18/07 15:32
Top Channel/ Festivali i Kabasë myzeqare! Mbahet në Lushnjë me grupet që vijojnë traditën popullore
18/07 13:23
Top Channel/ Dasma e Skënderbeut/ Në kishën e Shën Mërisë përkujtohet dasma e 573 viteve më parë
17/07 12:47
Top Channel/ “Rruga pa emër”! Premiera e komedisë së zezë në skenën e teatrit “Aleksandër Moisiu”
16/07 15:40
Top Channel/ 20 vjetori i DigitAlb! Për të festuar, ofertë speciale me ulje çmimesh deri në 50%
15/07 16:36
Top Channel/ Mbyllet me një koncert në kishën e Shën Kollit, edicioni i 7 i MIK Festival
15/07 15:27
Top Channel/ Varri monumental në Vlorë/ Arkeologët e zbuluan në hyrje të Parkut të Amantias
15/07 12:28
Top Channel/ Opereta “Agimi” në Korçë, vepra e kompozuar 70 vite më parë nga Kristo Kono
13/07 12:32
Top Channel/ Taverna e Adriatikut, Panairi me prodhime artizanale mirëpritet nga turistët
13/07 12:29
Top Channel/ Mik festival, mbahet për 4 ditë në qytetin e Korçës festivali i muzikës ndërkombëtare
12/07 15:29
Top Channel/ Shfaqja më e veçantë/ Aktorë profesionistë, në skenë me të rinjtë me nevoja të veçanta
12/07 15:27
Top Channel/ Promovohet libri i Muharrem Shqarit kushtuar Indrit Carrës që u vra në luftë në Kosovë
11/07 15:29
Top Channel/ Festivali Mediums/ Paneli i debatit në ditën e tretë të festivalit
11/07 12:39