Top Channel/ “Open cinema”, në Gjirokastër shfaqen filmat më të mirë të të gjitha kohërave
02/08/2021 15:23

Në Gjirokastër është rikthyer eventi i radhës i “Open Cinema” Ngjarja që vjen për të tretin vit radhazi është çelur në odeonin e qytetit prej producentit dhe kineastit Skënder Jaçe. Ai tha se magjia e kinemasë do të sjellë nostalgji, filma të shkëlqimit të kinemasë shqiptare para dhe pas viteve 90 por edhe disa filma të huaj. ‘Open Cinema’ këtë vit është një homazh për Kujtim Gjonaj që la gjurmë në historinë e filmit shqiptar me dokumentarët për Gjirokastrën.Gjithashtu eventi do të përkujtojë edhe kontributet e Petrit Rukës dhe regjisorëve e aktorëve që nuk jetojnë më.

Top Channel/ Ekspozita e më të klikuarve/ Fotot e personazheve më të njohur nga të gjitha fushat
22/09 19:58
Top Channel/ Festival filmi në Tiranë, temat prekin pandeminë dhe kërcënimet nën regjimin taleban
22/09 16:32
Top Channel/ Elhaida, në tiranë me Cioccante/ Këngëtarja prezanton albumin e saj “Zanin”
21/09 20:06
Top News – Elhaida Dani me album te ri / Prezanton ‘ZanIn’ në Tiranë me Riccardo Coccianten
21/09 13:46
Top Channel/ Skulptura për shokët! Iu vranë në aksident artistit, hap ekspozitë për ndërgjegjësim
21/09 12:36
Top Channel/ Bateristi 7-vjeçar që luan “rock”/ Nxënësi i shkëlqyer që interpreton me të mëdhenjtë
19/09 21:00
Top Channel/ 40 vjet me gjilpërë e grep/ Artizania e mësoi zanatin nga gjyshja që kur ishte 7 vjeç
19/09 20:50
Top Channel/Instrumentistët e Kosovës në Vlorë! Artistët nga Prishtina emocionojnë qytetin bregdetar
19/09 12:51
Top Channel/ Vepra e Sali Shijakut në Artkand/ Prezantohen pikturat në ekranin e Top Channel
18/09 19:58
Top Channel/ Sonte këndon Placido Domingo/ Galaja e madhe për teatrin e ri të Operas
15/09 20:12
Top News – ‘Vishet’ Harku i Triumfit / Në nder të artistit të ndjerë Christo
13/09 16:40
Top Channel/ Ekspozitë e piktorëve në shesh/ Lushnja nuk ka galeri arti
12/09 12:37
Top Channel/ Karvanet e polifonisë/ Udhëtimi me motivet popullore në Tepelenë, Gjirokastër e Dropull
11/09 20:03
Top Channel/ Festival filmi në Shkodër. “Ekrani i artit” nisi në teatrin Migjeni
10/09 15:35
Top Channel/ Ekspozitë për luleborën në Shkodër, prezantohen oborret tradicionale me lule
09/09 16:39
Top Channel/ Ekspozita “pranverArt”/67 artistë shfaqin punimet e tyre në pikturë pikturë & skulpturë
08/09 19:55
Top Channel/ Placido Domingo në Shqipëri/ Koncert në ditën e përurimit të Teatrit Kombëtar
07/09 19:49
Top Channel/ Shkodra humbi Mjeshtrin e Madh! Kolegët kujtojnë artistin dhe mikun Paulin Preka
05/09 18:21
Top Channel/Satira therëse kundër pushtetit. Koko Fest vlerëson “Fermën e kafshëve”
05/09 11:10
Top Channel/ Ekspozita me 30 grekët në Shkodër, e mbështetur nga Ministria e kulturës në Greqi
04/09 15:23