Top Channel/ Nis protesta në veri të Kosovës, KFOR-i siguron objektin e komunës në Zveçan
30/05/2023 09:56

Sikurse ishte paralajmëruar, serbët kanë nisur protestat në veri të Kosovës, duke kundërshtuar kështu prezencën e kryetarëve të rinj në ndërtesat komunale, si dhe tërheqjen e forcave speciale të Policisë së Kosovës nga veriu. Ndryshe nga dje, sot raportohet për një numër më të vogël protestuesish serbë, krahasuar me një ditë më parë.

Top Channel/ “Ikja jote na la plagë të madhe në zemrat tona”, deklarata e vajzës së policit të vrarë
25/09 15:48
Top Channel/ Armë, municion e pajisje ushtarake! Armatimi i gjetur në vendin ku qëndruan serbët
25/09 15:26
Top Channel/ Reagon Blinken: Sulmet e dhunshme ndaj Policisë së Kosovës janë të papranueshme
25/09 15:23
Top Channel/ Policia tregon armët e terroristëve, gjendet terroristi i katërt! Kosova mban zi
25/09 15:22
Top News – I dërguari gjerman në zyrën e Kurtit /Sarrazin: Sulm kriminal dhe terrorist ndaj policisë
25/09 14:37
Top Channel/ Vrasja e policit/ Kurti: formacion terrorist i organizuar nga Beogradi
25/09 12:44
Top Channel/ Kosova mban zi! Flamujt në gjysmështizë për policin e vrarë nga sulmi terrorist serb
25/09 12:44
Top Channel/ Lajçak reagon sërish, nuk e cilëson sulmin terrorist: “T`i kthehemi dialogut”!
25/09 11:42
Top News – Kosova sot mban zi! / Flamujt në gjysmë shtizë për policin e vrarë
25/09 11:41
Top News – ‘Spastrohet’ manastiri i Banjskës / 3 sulmues të vrarë, 6 të arrestuar. Kapet arsenali
25/09 11:39
Top Channel/ Veriu i Kosovës, 12 orë luftë! Serbët vrasin policin. Eliminohen 3, arrestohen 6
24/09 23:12
Top Channel/ Vuçiç bën me faj KFOR-in e Kurtin për luftën në Veri: Na vrisni, s’e njohim Kosovën!
24/09 22:25
Top News- “Serbët në Kosovë u revoltuan”/ Vuçiç fajëson Kurtin për ngjarjet- Shkaktar i vetëm
24/09 22:21
Top News- ‘Të heqim dorë nga roli neutral’ / Bardhi letër për qëndrimin e qeverisë ndaj Kosovës
24/09 21:19
Top News – Dënojnë sulmin serb në Veri/ Reagojnë Kroacia e Turqia-Ndëshkim shembullor autorëve
24/09 21:19
Top News- ‘Jam kurioz për justifikimin e Vuçiç’/ Zyrtari i lartë gjerman thumbon Serbinë për sulmin
24/09 20:50
Top Channel/ Sot Kosova ka një hero më shumë! Familja e Afrim Bunjakut: Kush bie për atdhe, rilind!
24/09 19:57
Top Channel/ Serbët, luftë me policinë e Kosovës! Eliminohen tre nga agresorët që vranë policin
24/09 19:42
Top News – Gjermania mbështet fuqimisht Kosovën / Dënon sulmin e nis me urgjencë të dërguarin e saj
24/09 19:00
Top News – Tensionet në Kosovë / ‘Shqipëria të mbledhë Këshillin e Sigurisë’
24/09 18:51