Top Channel/ Nëndetësja bërthamore me orë të numëruara, hyn në lojë SHBA
23/04/2021 15:23

Ushtria amerikane i është bashkuar përpjekjeve për gjetjen e nëndetëses bërthamore indoneziane, të zhdukur me 53 persona në bord. Autoritetet vendase thone se rezervat e oksigjenit te ekuipazhit do te mjaftojne vetëm për disa orë. Nga KRI Nanggala 402 nuk ka më asnjë shenjë që kur u zhduk të mërkurën gjatë një stërvitjeje pranë brigjeve të ishullit të Balit, ndërsa kërkimet e dëshpëruara për të, deri tani nuk kanë dhënë rezultat. Nëndetësja e prodhuar në Gjermani mendohet të jetë zhdukur në ujërat rreth 60 milje larg brigjeve të Balit. “ Ne e njohim zonën por aty është mjaft e thellë, "tha Admirali i Parë Julius Ëidjojono për agjencinë e lajmeve AFP. Disa raporte tregojnë se kontaktet me nendetësën u ndërprenë pasi asaj iu dhë leja të zhytej në ujëra më të thella. Kjo është një nga pesë nëndetëset që operohen nga Indonezia. Ajo është prodhuar nga fundi i viteve 1970 dhe iu nënshtrua një riparimi dy-vjeçar në Korenë e Jugut që përfundoi në 2012, sipas agjencisë së lajmeve Reuters.

Top Channel/ Bomba izraelite shkatërron ndërtesën 12-katëshe në Gaza – Pa koment
11/05 21:24
Top Channel/ Berberi në Pakistan ofron prerje flokësh me zjarr e hanxharë mishi – Pa koment
11/05 21:23
Top Channel/ Autoritetet franceze bllokojnë hyrjen në fshatin e vrasjes së dyfishtë Cervennes
11/05 21:23
Top Channel/ Protesta në Afrikën e Jugut për vdekjet e sulmeve izraelite në Palestinë – Pa koment
11/05 21:22
Top Channel/ Mijëra emigrantë kanë mbërritur në ishullin italian të Lampedusa – Pa koment
11/05 21:21
Top Channel/ Nëntë të vdekur në masakrën e shkollës në qytetin rus të Kazan – Pa koment
11/05 21:21
Top Channel/ Marina e SHBA monitoron afrimin e barkave iraniane në ngushticën e Hormuz – Pa koment
11/05 21:20
Top Channel/ Inaugurohet ura gjigante ndërkufitare mes Botswana e Zambia – Pa koment
11/05 21:19
Top News – Negociatat, ende nuk ka një datë! Zbardhet kushti i vetëm i ke për Shqipërinë
11/05 19:53
Top News – Golden Globes në krizë/ Tom Cruise kthen çmimet, NBC pezullon ceremoninë
11/05 18:35
Top News – Nuk formohet dot qeveria/ Bullgari, presidenti shpall zgjedhje te parakoheshme
11/05 18:35
Top News – Babai më pjellor në botë/ Është nga zimbabveja, ka 16 gra dhe 151 fëmijë
11/05 17:48
Top News – ‘Duke pritur Godonë’/ Rama ironizon çeljen e negociatave me BE
11/05 16:47
Top News – Presidenti, SPAK për paratë e pista/ Meta, nga konferencat…tek postimet në Facebook
11/05 16:46
Top News – Si filloi jeta në Tokë…/ Raketa ‘mbush barkun’ me kampionet e asteroidit
11/05 16:46
Top News – Kishat gjermane sfidojnë Papën/ Bekojnë martesat e çifteve gay në shenjë proteste
11/05 16:19
Top News – 6 doza Pfizer gabimisht/ Itali, 23 vjeçarja nuk ka pasoja anësore
11/05 16:18
Top News – Për të parën herë e vetme… / Mbretëresha Elisabetë pa bashkëshortin në parlament
11/05 16:18
Top News – ‘Rizgjohet’ Çernobili/ Çarje të reja bërthamore në reaktorin numër 4
11/05 15:57
Top News – ‘Do ta zhysim Izraelin në ferr’/ Hamasi kërcënon pas vrasjes së 9 fëmijëve në Gaza
11/05 15:57