Top Channel/ “Nata magjike”, shfaqja e parë ndër vite për fëmijë në Gjirokastër
24/12/2022 12:39

“Nata magjike” është shfaqja e parë për fëmijë ndër vite që ngjitet në skenën e teatrit të Gjirokastrës. Për Ledia Çelin, kjo është eksperienca e saj e parë regjisoriale. Fabula që merr jetë në një dhomë gjumi fëmijësh mbushi me fantazi fëmijërore skenën ku përbindëshat dhe zanat, frika dhe ëndrra takohen kur bie muzgu. Për herë të parë aktorët u përzgjodhën nga shkollat 9-vjeçare të qytetit duke hedhur edhe një hap në drejtim të evidentimit të talenteve në fushën e aktrimit.

Top Channel/ Pelegrinazhi në Kishën e Laçit, kremtimi i madh për përmbylljen e 13 të martave
12/06 22:45
Top Channel/ Pelegrinazhi në kishën e Laçit! Marrin pjesë besimtarë katolikë nga mbarë vendi
12/06 20:01
Top Channel/ Koncert për Michael Jackson! Hitet e tij do interpretohen nga orkestra simfonike e TKOB
12/06 19:59
Top Channel/ Verë dhe portokalle/Spektakli i humorit në Top Channel,shfaqje për publikun në peshkopi
11/06 19:56
Top Channel/ Ekspozita e piktorit Dritan Nasi/ Hapet në galerinë FAB me punimet më të fundit vetjake
11/06 19:55
Top Channel/ Shuhet akademiku Rexhep Ferri/ Autor i shumë ekspozitave të pikturës në gjithë Europën
10/06 15:36
Top Channel/ “Turjela”/ Shfaqja teatrale me përndjekjen e shkrimtarëve nga sigurimi i shtetit
09/06 20:08
Top Channel/ Koncerti “Ramë Lahaj & Friends”, një mbrëmje magjike në Shkodër
09/06 15:13
Top News/Ekspozita e Andy Warhol në Tiranë/Veliaj-Qyteti nuk jeton vetëm me turizëm, por edhe me art
09/06 13:13
Top Channel/ Karnavalet në Korçë! Sezoni turistik çelet me edicionin e 17 ndërkombëtar
09/06 12:27
Top Channel/ “Rroftë parodia”, shfaqja e mjeshtrave të parodisë në 50-vjetorin e daljes në skenë
08/06 15:34
Top Channel/ Dea Open Air, Edicioni i 11 i festivalit ndërkombëtar të filmit
07/06 20:01
Top Channel/ Andy Warhol vjen në Shqipëri! Ikona e Pop-Art amerikan me 39 vepra në Galerinë e Artit
06/06 20:34
Top Channel/ Muzikantja kineze e Durrësit/ Prej dy vitesh luan muzikë me instrumente tradicionale
06/06 15:20
Top Channel/ Makinat “Vintage” në Gjirokastër/ Ekspozohen në pazarin e qytetit automjetet e epokës
06/06 12:33
Top Channel/Rama, ekspozitë në Paris/ Më 8 qershor ekspozon punimet e tij në galerinë Marian Goodman
05/06 15:37
Top Channel/“Motiv”, koncerti i Alban Skënderaj! 6 qershor në Air Albania në 20-vjetorin e karrierës
04/06 20:11
Top Channel/ Enciklopedia shqiptare, takimi mes akademive të shkencave të Shqipërisë dhe të Kosovës
03/06 19:55
Top Channel/ Nis sezoni turistik në Sarandë, promovohet kulinaria me prodhime deti
03/06 13:50
Top Channel/ Puccini në Butrint, “Voci di donne” në skenën e teatrit antik
03/06 12:46