Top Channel/ Karnavalet në Shkodër/ Rama i bashkohet atmosferës festive në sheshin përpara bashkisë
24/02/2024 20:08

Departamenti i Informacionit, më i madhi, më kryesori në Top Channel, i cili shënoi fillimin e televizionit me edicionin e lajmeve në 20 dhjetor 2001. Përmes informacioneve të shpejta, të sakta dhe të thelluara, reportazheve dhe rubrikave të tjera informative, Top Channel është kthyer në burimin kryesor dhe me prestigjioz të informimit të të gjithëve në Shqipëri, në hapësirën mbarëshqiptare dhe kudo tjetër në botë ku shqiptarët jetojnë. Top Channel është i pranishëm me kamerat dhe gazetarët e tij në të gjitha ngjarjet më të rëndësishme të vendit dhe në botë, me edicionet e tij informative.

Top Channel/ Nderohet Mirush Kabashi, aktorit iu akordua titulli “Qytetar Nderi” pas vdekjes
17/04 21:50
Top Channel/ Komedia e autorëve grekë në shqip, “Natën e mirë me burrin tim” shfaqet në Gjirokastër
16/04 16:31
Top Channel/ 100 vjetori i Jup Kastratit/ Përkujtohet vepra e profesorit, autor i 40 librave
15/04 19:58
Top Channel/ Gjirokastër, “Mes tingujve të dashurisë”, recitali i violinistit 16-vjeçar Martin Xuxi
15/04 15:35
Top Chanenl/Artizani që nuk pushon kurrë/ Josif Muça 82 vjeç ende bën punime druri: puna është jetë!
13/04 12:26
Top Channel/ Shfaqet “Guximi” në Vlorë! Filmi, një distribucion i i “Top Channel films”
12/04 12:49
Top Channel/ Çmimet “Lumo Skëndo”/ Fitues shpallet Ilir Ikonomi me librin “Fan Noli-Apostulli”
11/04 19:58
Top Channel/ “Dashuritë e presidentit”/ Premiera më 11 prill në teatrin kombëtar eksperimental
09/04 19:59
Top Channel/ Pasioni për pikturën, thirrja e 18 vjeçarjes nga Lezha: Mos u dorëzoni kurrë
09/04 12:41
Top Channel/ Akademia e të rinjve/ Bëhet anëtare e akademisë globale të të rinjve
08/04 20:11
Top Channel/ Çmimet “At Zef Pllumi”! Ndahen vlerësimet, Preç Zogaj fiton me romanin “Nata”
08/04 15:44
Top Channel/ Çmimet “At Zef Pllumi”, ndahen vlerësimet në konkursin ndërkombëtar të letërsisë
08/04 12:42
Top Channel/ Korçës i kthehet orkestra simfonike, koncert me rastin e 100 vjetorit të krijimit
07/04 20:16
Top Channel/ Margarita Xhepa festoi 90-vjetorin, rrëfimi i ikonës në “Exlusive”
07/04 20:07
Top Channel/ “Pranvera në Liss”/ Koncert recital, i riu Erlis Kuçana tërhoqi vëmendjen e publikut
07/04 12:30
Top Channel/ Artizanët në Elbasan/Tradita trashëgohet ndër breza, nismë për të promovuar të rinjtë
07/04 12:25
Top Channel/ Filmi “Guximi”/ Nga nesër shfaqet në kinema nga Top Channel Films
06/04 19:53
Top Channel/ “Dy italianë në lindjen e largët”!Ekspozitë në Shkodër me historinë e dy fotografëve…
06/04 12:32
Top Channel/ “Udhëtarët e kotësisë”, Helidon Haliti hap në Shkodër ekspozitën më të madhe të tij
05/04 15:30
Top Channel/ Klasikët n’Lissus/ Lezhë, koncert me muzikë dhumë nga nxënësit e shkollës Besëlidhja
04/04 16:01