Top Channel/ Java e kulturës turke, hapet ekspozita e artistëve më të mirë turq
05/07/2022 15:26

Në kuadër të Javës së Kulturës Turke, në Galrinë Fab u çel ekspozita “Close Contact”. Ajo ka zhanre të ndryshme si piktura, instalacioni, video art, tekstil etj. Nën kurimin e Tansel Turkdogan dhe koordinimin e Merita Selimit ekspozita është një pasqyrim i artit bashkëkohor me pjesëmarrjen e disa prej artistëve më të mirë turq

Top Channel/ Kërcimi bashkëkohor/ Rikthehet festivali ndërkombëtar
25/09 15:34
Top Channel/ Festivalet e filmit në Tiranë / Veliaj: Traditë e bukur në qytet
24/09 14:45
Top Channel/Ekspozitë në Pogradec/“Mio, bashkëkohësit dhe artistët e rinj”, 55 punime nga 42 artistë
24/09 13:34
Top Channel/ Tirana me syrin e një turisti! Ekspozita e piktorit Gjergj Meta
23/09 20:16
Top Channel/ Muzikë estoneze! 40 artistët e grupit koral interpretojnë muzikë tradicionale
23/09 12:40
Top Channel/ Ekspozitë për masakrën në Bucha! Shpallet fituese në festivalin e fotografisë
23/09 12:36
Top Channel/ Çmimi “poeti Laureat”/ Këtë vit janë 10 kandidatë që do të përzgjidhen
21/09 19:42
Top Channel/ Revolta e Spaçit/ Dokumentari kushtuar rebelimit treditor të të burgosurve politikë
21/09 15:33
Top Channel/ Edhe arti do treg pune/ Më pak të interesuar për art, por nuk ndodh vetëm në Shqipëri
20/09 19:56
Top Channel/ “Përrallë nga e kaluara”/ Filmi është zgjedhur pjesë e festivalit “Lumiere Classics”
19/09 16:36
Top Channel/ Po studiojmë më pak art?/ Në fakultetin e muzikës më pak të interesuar
19/09 15:24
Top Channel/ Kolonia e piktorëve/ Mblidhen në Ulqin 65 piktorë nga rajoni
18/09 19:54
Top Channel/ “Ku jeni ju”/ Rikthimi i fotografit zviceran pas 31 vitesh në Shqipëri”
15/09 19:57
Top Channel/ Ekspozita e fundit e Ardian Devollit, “Gjurmë” e hapur deri më 23 shtator
14/09 21:56
Top Channel/ Restaurohet filmi Mësonjëtorja, prodhuar në vitin 1979 për shkollën e parë shqipe
14/09 15:31
Top Channel/ Durrës, festivali ndërkombëtar i dancit ngre siparin
13/09 22:53
Top Channel/ Art mbi tekstet e lajmeve! Gazetari Ilir Paço prezanton ekspozitën e parë si piktor
13/09 12:39
Top Channel/ Teatri nis sezonin me “Vojcek”/ Drama me regji të japonezit Kuniaki Ida
11/09 19:59
Top Channel/ Festë në Gjirokastër! Aktivitete në rrugë, muzikë, ekspozita “gjueti thesaresh”
10/09 12:33
Top Channel/ Festivali Kokofest/ Për 8 netë në Korçë u shfaqjen pjesë teatrale
10/09 12:25