Top Channel/ Habisin shqiptarët në Angli, kthejnë dhe tempullin në “shtëpi bari”!
24/06/2021 15:07

Nuk mjaftojnë banesat, së fundi shqiptarët në Britani kanë kthyer dhe një tempull sikh në shtëpi bari. 38 vjecari Fatjon Jaupaj u arrestua kur policia bastisi ndërtesën në Bradford, ku u gjetën 645 bimë kanabisi në 6 dhoma me pajiset e posacme dhe një sistem monitorimi me kamera. Jaupaj u dënua me 24 muaj burg, por iu tha se do të deportohej pasi u deklarua fajtor për prodhim kanabisi. Po në Bradford u kapën me një tjetër ‘shtëpi bari’ Ervis Roçi dhe Edi Kotorri. Kanabisi i rritur prej tyre arrinte në treg shifrën e 500 mijë stërlinave. Në banesë u zbuluan njësi për ngrohje intensive dhe pajisje ventilimi. Njëri prej dy shqiptarëve e pohoi para forcave të rendit se ai kujdesej për të ujitur bimët dhe kontrollonte ndricimin. Si Roci, ashtu edhe Kotorri janë dënuar secili me nga 20 muaj heqje lirie.

Top News – Ndërtesa e shembur në Florida / Mbyllet kërkimi, mungon edhe një nga viktimat
24/07 13:23
Top News – Jo vetëm kopjojnë por edhe mësojnë / Shihni çfarë bëjnë papagallët në Australi…
24/07 13:00
Top Channel/ Kufizimet “cmendin” australianët, përleshje të dhunshme me policinë!
24/07 13:00
Top News – Laguna bëhet rozë / Nga ndotja e industrive të peshkimit
24/07 12:56
Top News – Pasi të vdesë mbretëresha…/ Princi Harry firmos marrëveshjen për 4 libra
24/07 12:55
Top Neës – Ndalohet bari në lëndina… / Las Vegasi i zhuritur, masa drastike për ujin
24/07 12:55
Top News – Fluturuan në hapësirë, por… / Bezos dhe Branson nuk janë astronautë
24/07 12:31
Top Channel/“Nuk i lanë gjë pa thyer”:thanë se ishte hajdut, punonjësit rrahin brutalisht kalimtarin
24/07 12:29
Top Channel/ Paraja nuk blen gjithcka, SHBA: Bezos dhe Branson, nuk quhen astronautë!
24/07 12:23
Top Channel/Pak sekonda nga tragjedia: Dy avionë rrezikuan përplasjen në aeroportin e Parisit!
24/07 11:12
Top Channel/ SHBA nis miliona vaksina nëpër botë, amerikanët vetë i refuzojnë
24/07 11:12
Top Channel/ Brezi i rrezikuar koralor i Australisë nuk merr mbrojtjen e UNESCO
23/07 22:37
Top Channel/ Zonja e parë Jill Biden vjen të takojë perandorin japonez Naruhito
23/07 22:36
Top Channel/ 10 vjet nga vdekja e kantautores britanike Amy Winehouse
23/07 22:36
Top News – Erdogan flet me vështirësi/ Dalin pamjet, dyshime për kancer dhe epileps
23/07 22:32
Top News – ‘Skanohet’ planeti Mars/ Shkencëtarët kan tani të dhëna të sakta
23/07 22:26
Top News – Shembet ura në Siberi/ Bllokohet hekurudha më e gjatë në botë
23/07 22:25
Top News – Tragjedi pranë ishullit grek/ Mbytet anija me emigrantët afër Kretës
23/07 22:23
Top News – Shpejtësia i bën gropën shqiptarit/ Kapet në makinë me 2 mln euro kokainë dhe një rumune
23/07 20:38
Top News – Italia sërish nën kufizime/ Qeveria merr masa të reja pas rritjes së infektimeve
23/07 20:36