Top Channel/ Filmi “Guximi”/ Nga nesër shfaqet në kinema nga Top Channel Films
06/04/2024 19:53

Nga e diela nis rrugëtimin e tij në kinema filmi më I fundit I distribuuar nga top channel films, Guximi me regjisor dhe skenarist drilon hoxha. Guximi është një film që përmban aksion, romancë, dramë dhe krim. Guximi është një djalë i ri i dashuruar pas Laurës, por vaja fsheh një të vërtëtë të hidhur. Mania për një stil jetese të caktuar e ka shtyrë të përfshihet në një marrëdhënie të hapur me Luanin, një burrë të moshuar i cili i ofron vajzës së re jo vetëm para, por edhe pushtet. Packa se marrëdhënia e tyre është parimisht e hapur, xhelozia do e kalojë Luanin sapo të zbulojë se ka një kundërshtar në luftën e gjatë sa vetë jeta…atë për dashuri. I mbushur me urrejtje e xhelozi, Luani do të vendosë një cmim për kokën e Guximit, e për të arritur këtë qëllim nuk do të kursejë asnjë metodë. Edhe pse i papërgatitur për kurthet vdekjeprurëse nga i moshuari i pashpirt, Guximi do të luftojë me gjithcka ka, duke rrezikuar jo vetëm jetën e tij, por edhe atë njerëzve të tij të dashur. Të vendosur për të zotëruar zemrën e Laurës, Luani dhe Guximi do të nisin një betejë ku disa do të humbin jetën, e të tjerë do humbin njerëzit e dashur. Kasti i filmit përbëhet nga aktorë të njohur me shumë përvojë dhe aktorë të rinj

Top Channel/ Zonjat e trashëgimisë, ekspozita e çelur në akademinë e shkencave kushtuar grave
28/05 15:52
Top Channel/ Kolonia e piktorëve/ Hapet ekspozita “Shkodra International Art Residence
24/05 15:30
Top Channel/Fine Art cannes biennale/ Organizuar nga muzeu i artit modern gjatë Festivalit të Filmit
21/05 19:56
Top Channe/Revolta e Qafë Barit, maj 1984, 500 të burgosur politikë reaguan ndaj trajtimit çnjerëzor
21/05 16:03
Top Channel/ Restaurohet muzeu etnografik në Elbasan, shtëpia karakteristike u ndërtua më 1792
21/05 15:56
Top Channel/ “Para Perëndimi”, interpretojnë Alfred Trebicka, Elia Zaharia, Yllka Mujo, Genc Fuga
21/05 13:05
Top Channel/ Hapet muzeu i Musine Kokalarit, por shtëpia e disidentes ende e rrënuar në Gjirokastër
21/05 12:27
Top Channel/ Maratona rinore në Elbasan/ Rikthehet aktiviteti që synon zbulimin e talenteve
19/05 12:34
Top Channel/ Ekspozitë e Pashk Përvathit në Tetovë/ Piktori ekspozon 31 peizazhe dhe portrete
17/05 19:58
Top Channel/ Shfaqet “Legjenda e Bastunit”/ Filmi në kinema nën distribucionin e Top Channel Films
17/05 12:35
Top Channel/ “Legjenda bastunit”! Premiera në “Cineplexx”, bashkëpunim i “Top Channel Films”
16/05 20:02
Top Channel/ Salla “Pierre Cabanes”/ Biblioteka kombëtare përuroi sallën me emrin e albanologut
15/05 15:37
Top Channel/ Java Kulturore e Francës, Veliaj: Shfaqja ujore “Fous de Bassin” do jetë falas
15/05 15:28
Top News/ Jepet shfaqja e parë tek ‘Maks Velo’/Rihap dyert kinemaja, hapësirë për artin dhe kulturën
15/05 14:34
Top News/ Java Kulturore e Francës/ Për herë të parë në Tiranë shfaqja ujore ‘Fous de Bassin’
15/05 11:37
Top Channel/ Java kulturore e Francës/ Larmishmëri aktivitetesh si koncerte, ekspozita e lojëra
13/05 20:04
Top Channel/ “Guxim” shfaqet në Lezhë/ Prodhimi i 3-të i “Top Channel Films” pritet mirë nga publiku
13/05 20:03
Top Channel/ Recitali i Violeta Beshirit! 16-vjeçare interpreton për herë të parë në Durrës
13/05 12:31
Top Channel/ “Guxim”, sukses në Fier! Prodhimi i Top Channel Films do shfaqet edhe në Lezhë e Përmet
10/05 20:02
Top Channel/ Zbulohet mozaiku në Durrës, nën rrënojat e shkollës “Gjergj Kastrioti”
09/05 19:59