Top Channel / Festivali “Shpirti i Ballkanit”/ Grupe nga i gjithë rajoni mblidhen në Korçë
28/05/2023 12:42

Festivali Shpirti i Ballkanit është organizuar në qytetin e Korçës në edicionin e tij të 5 duke sjellë një atmosferë të mrekullueshme me elemente folklorikë në teatrin Andon Zako Çajupi. Tradita ballkanase e veshjeve dhe valleve karakteristile bëri bashkë grupet nga Shqipëria, Maqedonia e Veriut , Bosnjë Hercegovina dhe Greqia.

Top Channel/ Muzika në epokën e “AI” ! Çene: Inteligjenca Artificiale do dëmtojë muzikën komerciale
02/10 15:34
Top Channel/ Tetori i librit! Qendra Kombëtare e Librit dhe Leximit hap “Fjalë pas fjale”
02/10 15:33
Top Channel/ Tetori i librit! Qendra Kombëtare e Librit dhe Leximit hap “Fjalë pas fjale”
02/10 12:33
Top Channel/ “Ahengu shkodran”/ Në kujtim të “Karajfilave që ka Shkodra”
30/09 19:55
Top Channel/ Kult Art në edicionin e pestë/ Gjirokastër, një festë kushtuar artizanatit dhe traditës
30/09 12:52
Top Channel/ Festivali i orkestrave të harqeve/ Edicioni i tetë zhvillohet në Elbasan
30/09 12:29
Top Channel/ “Emocione, jeta ime në këngë”/ Koncert me këngët e Mogol në Tiranë
29/09 19:59
Top Channel/ “Kujtime nga Kina 1967”! Ekspozitë e skulptorit Mumtas Dhrami
29/09 12:30
Top Channel/ Festivali i kërcimit bashkëkohor! Sot e nesër premiera “Gravity” me Angelin Preljocajt
27/09 19:57
Top Channel/ “Fati i marrë”/ Shkrimtari Besnik Mustafaj prezanton romanin e tij të ri
26/09 19:57
Top Channel/ Kërcimi bashkëkohor/ Rikthehet festivali ndërkombëtar
25/09 15:34
Top Channel/ Festivalet e filmit në Tiranë / Veliaj: Traditë e bukur në qytet
24/09 14:45
Top Channel/Ekspozitë në Pogradec/“Mio, bashkëkohësit dhe artistët e rinj”, 55 punime nga 42 artistë
24/09 13:34
Top Channel/ Tirana me syrin e një turisti! Ekspozita e piktorit Gjergj Meta
23/09 20:16
Top Channel/ Muzikë estoneze! 40 artistët e grupit koral interpretojnë muzikë tradicionale
23/09 12:40
Top Channel/ Ekspozitë për masakrën në Bucha! Shpallet fituese në festivalin e fotografisë
23/09 12:36
Top Channel/ Çmimi “poeti Laureat”/ Këtë vit janë 10 kandidatë që do të përzgjidhen
21/09 19:42
Top Channel/ Revolta e Spaçit/ Dokumentari kushtuar rebelimit treditor të të burgosurve politikë
21/09 15:33
Top Channel/ Edhe arti do treg pune/ Më pak të interesuar për art, por nuk ndodh vetëm në Shqipëri
20/09 19:56
Top Channel/ “Përrallë nga e kaluara”/ Filmi është zgjedhur pjesë e festivalit “Lumiere Classics”
19/09 16:36