Top Channel/ Festivali “Rin art”. Edicioni i pestë me pjesëmarrjen e të gjitha gjimnazeve
11/04/2022 15:35

Edicioni i pestë i festivalit të teatrit RIN ART çelet këtë të hënë së bashku me siparin e shfaqjes së parë “Ana Kristi”, nga shkolla Besnik Sykja. Ky festival do të zgjasë tre javë në total dhe do të ketë nëntë shfaqe nga nëntë gjimnaze të Tiranës. Gjergji Mena, drejtor i festivalit: Jemi në edicionin e pestë. Këtë vit I jemi rikthyer traditës me shfaqe të plota dhe me publik, si dhe me pjesëmarrjen e të gjitha gjimnazeve

Top Channel/ Riparohet kulla e dëmtuar/ Durrës, ndërtesa antike u shemb gjatë tërmetit
29/06 20:02
Top Channel/ Zbulime të reja në Durrës/ Ekspedita shqiptaro-franceze zbulon dëshmi të antikitetit
29/06 15:35
Top Channel/ Java e kulturës spanjolle, piktorët realizojnë muralen në fakultetin e Gjuhëve të Huaja
29/06 15:34
Top Channel/ Veshjet popullore/ Bylyre Jashari tregon si e ruan traditën kolonjare
26/06 13:28
Top Channel/ Ekspozita “Gjama”/ Nagip Tashi nderon figurat e kombit
26/06 13:02
Top News – Iris Canaj, jeta artistike në vend / Ëndrra ime, një rrugë dedikuar artistëve të rrugës
26/06 10:05
Top Channel/ “Viva la vita”, ekspozita e artistes që vuan nga parkinsoni
25/06 12:35
Top Channel/ Art në hapësira publike, qeveria jep 200 milionë lekë për vendosjen tyre në rrugë
24/06 15:33
Top Channel / “The Animals” në Tiranë/ Grupi i famshëm britanik i viteve ’60 këndojnë hitet botërore
23/06 16:20
Top News – Humb jetën prodecentja e njohur/ Një muzë inspirimi që la pas mesazhe motivuese
23/06 16:09
Top Channel/ “Sensitive”, ekspozitë e piktores Anila Hetoja
22/06 15:37
Top Channel/ Skulpturat e Korçës, dëmtohen punimet në parkun “Rinia”
22/06 12:46
Top Channel/ Ëndrra e një nate vere, kryevepra e Shekspirit vihet në skenë në Amfiteatrin e Durrësit
22/06 12:44
Top Channel/ Djemtë e Detit/ Rikthehen në skenë në një koncert homazh për Gentian Demaliaj
19/06 12:56
Top Channel/ Artistë me aftësi ndryshe. Koncerti në skenën e Amfiteatrit të Parkut të Liqenit
18/06 12:38
Top Channel/ Ngjyra të ndaluara/ Agim Rada kthen shtëpinë në muze për artistët e dënuar në diktaturë
17/06 19:57
Top Channel/ Dramë shqiptare, aktore ukrainase/ Korçë, në skenë ngjitet edhe një aktore ukrainase
17/06 16:16
Top Channe/ Lidhja e Prizrenit në foto/ Vlorë,ekspozita kushtuar personaliteteve të lëvizjes se 1878
17/06 16:02
Top Channel/ Sunny Hill vjen në Tiranë, Dukagjin Lipa largon koncertin nga Prishtina
15/06 16:50
Top Channel/ Ekspozitë e Petraq Papës/ “Acta Urbana” sjell imazhet e pullave dhe kartëmonedhave
15/06 13:03