Top Channel/ Festë në Prishtinë! Ballkani, skuadra e parë shqiptare në grupet e Conference League
25/08/2022 22:29

Ballkani shkruan historinë dhe bëhet skuadra e parë shqiptare që arrin të kualifikohet në grupet e Conference League. Skuadra e Ilir Dajës fitoi me rezultatin e përgjithshëm 3-1 ndaj ekipit shqiptar të Shkupit. Skuadra nga Suhareka ia doli të merrte rezultatin 1-2 në sfidën e luajtur një javë më parë në Shkup, ndërsa mbrëmjen e kësaj të enjte ka triumfuar edhe në takimin e zhvilluar në “Fadil Vokrri”. Ekipi i Sedloskit mbeti në inferioritet në minutën e 2’ të lojës, kur Abdulla doli me të kuq dhe la të tijtë me 10 lojtarë në fushën e lojës. Pjesa e parë e këtij takimi u mbyll me barazim pa gola, ndonëse rastet “flisnin” për vendasit. U desh minuta e 69’ që Korenica të shfrytëzonte një pakujdesi në Naumovskit dhe të gjente rrugën drejt rrjetës. Më pas në minutat në vijim Ballkani do të mbante në presion të vazhdueshëm Shkupin, megjithatë ky takim u mbyll me rezultatin 1-0.

Top Channel/ Gjithçka gati në Messe Dortmund për ndeshjen e Shqipërisë përballë Italisë në Euro 2024
14/06 16:36
Top Channel/ Në sheshin “Skënderbej” dhe stadiumin “Selman Stërmasi” janë hapur dy Fan Zone
14/06 15:32
Top News/ Gjykimet e ndeshjeve në Euro 2024/ Uefa, komisioni i arbitrave nxjerr direktivat
13/06 15:38
Top News/ Shtohen ethet për sfidën me Italinë. Asllani-Skuadër shumë e fortë, ne do të provojmë
13/06 15:14
Top News/ ‘Sfida me Italinë është speciale’. Bogdani flet për sfidën e Kombëtares me Të Kaltrit
13/06 15:05
Top News/ Euro 2024, Kombëtarja vijon punën. Ramadani-Do tentojmë të paraqitemi si në kualifikuese
13/06 11:45
Top News/ Në prag të përballjes me Italinë. Laçi-Do të jetë e vështirë, jemi të karikuar e motivuar
12/06 20:32
Top Channel/ Shqipëria “top” para Italisë/ Qazim Laçi: Jemi në formë, do japim gjithçka të shtunën
12/06 20:02
Top News/ Kombëtarja, versioni Serie A. Kuqezinjtë janë ‘kolonia’ e kampionatit italian
12/06 15:04
Top News/ Nga Courtois te Haaland. Yjet e futbollit që do ndjekin Euro 2024 nga…divani
12/06 14:48
Top News/ Afron supersfida me Italinë. Kombëtarja shqiptare vijon përgatitjet në Gjermani
12/06 13:00
Top News/ Trajneri Sylvinho pret Italinë. ‘Është favorite, por në futboll ndodh gjithçka
12/06 12:22
Top Channel/ Mbrojtësi Ajeti flet në prag të sfidës, superkompjuteri jep 0.8 shanse për në finale
11/06 20:02
Top News/ Gianni Infantino është i sigurt. ‘Botërori 2026 do të jetë eventi më i madh’
11/06 17:46
Top News/ Arlind Ajeti shpreh besimin. ‘Mund të bëjmë diçka të veçantë në këtë Evropian’
11/06 16:12
Top Channel/ Broja në Bundesliga? Sulmuesi mund të bashkohet me trajnerin që i besoi në Angli
11/06 12:53
Top News/ Euro 2024, gjithnjë e më pranë. Kombëtarja nis punën në sytë e tifozëve kuqezi
11/06 12:05
Top News/ Kombëtarja nis punën në Euro 2024. Hysaj- Kemi 3 ndeshje të forta për të luajtur
10/06 15:28
Top Channel/ Kombëtarja mbërrin në Gjermani/ Pritje fantastike, kuqezinjtë gati për Europianin 2024
09/06 15:18
Top News/ Ramadani flet i pari nga ‘kampi’ gjerman/ ‘Do doja një gol në minutën e 85 ndaj Italisë’
09/06 13:18