Top Channel/ Dita e filmave në gjuhën shqipe, drejtori i TIFF tregon të veçantat e edicionit të 20
27/09/2022 15:48

Tirana International Film festival po vijon në ditën e katërt të tij, duke shfaqur pranë Kinema Millenium, si dhe Liceut Artistik “Jordan Misja”, filmat që janë në konkurrim. Në programin e ditës së sotme janë edhe 7 filma të kategorisë IN ALBANIAN, ku kushti kryesor për të qenë pjesë është që filmi duhet të jetë në gjuhën shqip. “Këtë vit ka pasur goxha prurje në këtë kategori, kushti kryesor që kemi vendosur është që filmi duhet të jetë në gjuhën shqip”, shprehet drejtori i TIFF, Agron Domi.

Top Channel/ Karnavalet tërheqin turistë/Magjia e festës tre ditore në Shkodër. Qëndroi edhe Rama
25/02 15:19
Top Channel/ Karnavalet e Shkodrës. Atmosferë elektrizuese në qytet. Festës i bashkohet edhe Rama
24/02 22:18
Top Channel/ Karnavalet në Shkodër/ Rama i bashkohet atmosferës festive në sheshin përpara bashkisë
24/02 20:08
Top News/ Karnavalet e Shkodrës, Rama i bashkohet festës në shesh
24/02 20:02
Top Channel/ Ambasadore e paqes/ Vlerësohet me çmim dhe moderatorja e Top Channel, Bieta Sulo
24/02 19:56
Top Channel/ Karnavalet e Shkodrës ! Dita e dytë, vazhdon festa me maska në qytet
24/02 12:53
Top Channel/Gjirokastër/ “Një vrasje e vogël aksidentale”, komedia nga trupa teatrore e Mitrovicës
24/02 12:37
Top Channel/ Karnavalet, një spektakël i vërtetë dritash! Festa zgjat tri ditë në rrugët e Shkodrës
23/02 21:11
Top Channel/ Karnavalet e Shkodrës/ Festa për tre ditë në rrugët e qytetit. Sonte është Lights Show
23/02 20:01
Top Channel/ “Grabjani rrëzë kodrave”, diskutimi me nxënësit. Libri që tregon vuajtjet në komunizëm
20/02 19:59
Top Channel/ “Introspeksion”/ Ekspozita e pikturës në galerinë e artit në Tiranë
19/02 19:58
Top Channel/ Në rrezik sinagoga e Sarandës/ Fadromat dhe çekiçët po gërmojnë pranë rrënojave antike
18/02 20:11
Top Channel/ Ekspozitë e artistit nga Kosova/ Kamuran Goranci sjell veprat e koduara
18/02 12:35
Top Channel/ Në rrezik sinagoga e Sarandës, po gërmohet pranë rrënojave antike në qendër të qytetit
17/02 20:01
Top Channel/“7 minuta” shfaqet në Korçë!Drama e 11 punonjëseve përballë rrezikut të humbjes së punës
14/02 12:36
Top Channel/ Filmi shqiptar “Këtu vallëzohet me hijet” rrëmben dy çmime në Londër. TCH media partner
13/02 19:54
Top Channel/ Artisja më e mirë abstrakte, Adela Osmani vlerësohet nga Impact leadership Global Award
12/02 20:03
Top Channel/ Botimet bizantine/ I dhurohet bibliotekës kombëtare fondi me 150 tituj
08/02 19:56
Top Channel/ Titulli më i ri për Tiranën/ Shpallet Kryeqyteti Mesdhetar i Kulturës dhe Dialogut 2025
07/02 19:53
Top Channel/ Puccini, 100-vjetori i vdekjes/ TKOB vë në skenë veprat më të mira
07/02 15:26