Top Channel/ Dinamo shkatërrohet me 5 gola/ Humbja e thellë e kryeqytetasve përballë ekipit të Laçit
03/12/2021 19:57

Nis me një barazim 1-1 aventura e Renato Arapit si trajner, me Teutën që kishte ndryshuar pak nga ajo e Edi Martinit dhe që nuk bëri mjaftueshëm për të fituar këtë ndeshje të cilën e luajti për shumë minuta në eopërsi numerike pasi Haralica la Vllazninë me 10 lojtarë për rreth 60 minuta. Teuta e nisi me ritem te larte pjesën e dytë dhe gjeti golin me Georgiev në minutën e 55-të.Më pas kontrollin e lojës e morën shkodranët, që pasi i shkuan ne raste shume prane golit, fillimisht me Da Silvën e më pas me Hoxhajn, gjetën golin e barazimit me Latifin në minutën e 70’, nëpërmjet një aksioni model, ku morën pjesë disa lojtarë. Deri në fund pati shumë pak mundësi shënimi dhe vërshëllima finale la në fuqi barazimin 1-1, me dy skuadrat që ndajnë nga një pikë, por që duket si fitore për shkodranët, duke qenë se luajtën për minuta të tëra me një lojtar më pak. Laci ka turpëruar Dinamon në ndeshjen e javës së 11-të të Abissnet Superiores duke e mundur 5-0. Serinë e golave e hapi Guindo në minutën e 6-të i cili evitoi edhe portierin Bakaj për të finalizuar në rrjetë, por me këto shifra u mbyllën 45 minutat e paraë ku dinamovitët dhanë disa shenja reagimi edhe pse minimale. Ndërkohë në të dytën u shënuan 4 gola të tjerë, duke filluar nga minuta e 54 me Zarubicën i cili i lë rradhën më pas julian Shehut, në minutën e 60-të dhe 2 olave të shpejtë të Guindo dhe Lushkjas brenda tre minutave respektivisht në minutën e 73-të dhe të 76-të. Një fitore që rikthen mes pretendentëve për zonën europiane kurbinasit e Mirel Josës, ndërkohë që krejtësisht e dorëzuar u shfaq Dinamo e cila përkohësisht është në vendin e 6-të.

Top Channel/ Kombëtarja po zgjedh talentet/ Të rinjtë e datëlindjes 2006 po testohen
20/01 19:49
Top Channel/ Vllaznia-Egnatia/ Ndeshja që hap javën e 16 të superiores
20/01 19:48
Top News- Superiore, mbyllet java e 16/ Dinamo mposht Kukësin në ‘Elbasan Arena’
20/01 10:58
Top Channel/ Dinamo fiton me Kukësin! Goli u shënua në minutat e fundit, “Blutë” në vendin e shtatë
19/01 20:02
Top Channel/ Finalja e Conference League/ Stadiumi Air Albania po përgatitet për ndeshjen e madhe
19/01 20:01
Top Channel/ Finalja e Conference League/ Stadiumi ‘Air Albania’ po përgatitet për ndeshjen e madhe
19/01 15:55
Top Channel/ Akuza për zgjedhjet e FSHF, flet Eduard Prodani
19/01 15:33
Top Channel/ Nesër Kukësi-Dinamo, trajneri i Dinamos bën deklarata të forta kundër rivalit të tij
18/01 15:30
Top Channel/ Peshëngritja solli tre medalje/ Ceremoni vlerësimi për Erkand Qerimaj dhe Briken Çalja
17/01 15:28
Top News- Telashet nuk përfundojnë/ Djokovic rrezikon dhe praninë në Roland Garros
17/01 13:01
Top Channel/ Turne tenisi në Shkodër/ Garuan 16 sportistë nga trevat shqipfolëse
17/01 12:28
Top Channel/ Partizani fiton me trajnerin e ri! Teuta mposhtet nga Kastrioti
16/01 21:18
Top News- Partizani e nis mbarë 2022/ Fiton pastër me Egnatian, Teuta ‘zhytet’ në krizë
16/01 19:26
Top News- Çmenduri në Sevilla/ Jordan goditet me shkop në derbin andaluzian
16/01 14:36
Top News- Djokovic humbet apelin/ Tenisti serb largohet nga Australia
16/01 12:55
Top Channel/Gjokoviç humbet gjyqin, do dëbohet nga Australia. Nuk garon në “Australian Open”
16/01 11:15
Top Channel/ Incidente gjatë Tirana-Vllaznia, kaos e dhunë gjatë pushimit. Ndeshja u mbyll pa gola
16/01 02:33
Top Channel/ Ndeshja Tirana-Vllaznia, tifozët hedhin flakadanë dhe thyejnë stola në stadium
15/01 21:38
Top Channel/ Klasikja e futbollit Shqiptar/ Air Albania Stadium pret supersfidën mes Tiranës e Vllaznisë
15/01 20:00
Top Channel/ Të dielën në fushë Partizani. Teuta kërkon rikthimin me Kastriotin
15/01 19:56