Top Channel/ Dhuratë bibliotekës kombëtare/Arkiva e Pierre Cabanes, themelues i misionit arkeologjik
23/04/2024 19:58

Albanologut emërmadh francez Pierre Cabanes, themeluesi i misionit arkeologjik dhe epigrafik francez në Shqipëri, i është përmbushur amaneti i dhurimit të bibliotekës vetjake, Bibliotekës tonë komëbtare. Një pjesë e librave të tij janë shfaqur në një ekspozitë për publikun. Kjo ngjarje përkon me ditën botërore të librit.

Top Channel/ Maratona rinore në Elbasan/ Rikthehet aktiviteti që synon zbulimin e talenteve
19/05 12:34
Top Channel/ Ekspozitë e Pashk Përvathit në Tetovë/ Piktori ekspozon 31 peizazhe dhe portrete
17/05 19:58
Top Channel/ Shfaqet “Legjenda e Bastunit”/ Filmi në kinema nën distribucionin e Top Channel Films
17/05 12:35
Top Channel/ “Legjenda bastunit”! Premiera në “Cineplexx”, bashkëpunim i “Top Channel Films”
16/05 20:02
Top Channel/ Salla “Pierre Cabanes”/ Biblioteka kombëtare përuroi sallën me emrin e albanologut
15/05 15:37
Top Channel/ Java Kulturore e Francës, Veliaj: Shfaqja ujore “Fous de Bassin” do jetë falas
15/05 15:28
Top News/ Jepet shfaqja e parë tek ‘Maks Velo’/Rihap dyert kinemaja, hapësirë për artin dhe kulturën
15/05 14:34
Top News/ Java Kulturore e Francës/ Për herë të parë në Tiranë shfaqja ujore ‘Fous de Bassin’
15/05 11:37
Top Channel/ Java kulturore e Francës/ Larmishmëri aktivitetesh si koncerte, ekspozita e lojëra
13/05 20:04
Top Channel/ “Guxim” shfaqet në Lezhë/ Prodhimi i 3-të i “Top Channel Films” pritet mirë nga publiku
13/05 20:03
Top Channel/ Recitali i Violeta Beshirit! 16-vjeçare interpreton për herë të parë në Durrës
13/05 12:31
Top Channel/ “Guxim”, sukses në Fier! Prodhimi i Top Channel Films do shfaqet edhe në Lezhë e Përmet
10/05 20:02
Top Channel/ Zbulohet mozaiku në Durrës, nën rrënojat e shkollës “Gjergj Kastrioti”
09/05 19:59
Top Channel/ Ligji për shëndetin riprodhues/ Komunitetet fetare: Kuvendi të ndërpresë shqyrtimin
09/05 19:52
Top Channel/ Festivali i akuarelit në Lushnjë, piktorë nga vendi dhe bota ekspozojnë punimet
07/05 13:21
Top Channel/ Karnavalet e Nartës! Zhvillohet ceremonia e përvitshme me kostume
06/05 12:27
Top Channel/ Depot e ushtrisë në galeri arti, një tjetër atraksion turistik i shtohet bashkisë
05/05 12:42
Top Channel/ Koncert për flaut Flautistja/ Jonela Golemi interpretoi në Akademinë e Arteve
04/05 19:58
Top Channel/ “Backstage show”, ekspozitë për lirinë e shtypit: Prapaskenat e një detyre të vështirë.
04/05 12:38
Top Channel/E premtja e zezë,besimtarët ortodoksë marrin pjesë në ceremoninë procesionit të epitafit
03/05 21:37