Top Channel/ Covid “fut në sherr” amerikanët. Nuk e zbulojnë dot misterin e sëmundjes
28/08/2021 12:14

Agjencitë amerikane të zbulimit mbeten të ndara në lidhje me origjinën e koronavirusit, por besojnë se udhëheqësit e Kinës nuk dinin për virusin para fillimit të pandemisë globale. Sipas katër prej agjencive, virusi fillimisht u transmetua nga një kafshë te një njeri. Një agjenci e pestë e inteligjencës ka besim të moderuar se infeksioni i parë njerëzor kishte ndodhur në një laborator. Analistët nuk besojnë se virusi është zhvilluar si një armë biologjike dhe shumica e agjencive besojnë se virusi nuk ishte i ndërtuar gjenetikisht. Zyra e Drejtorit të Inteligjencës Kombëtare tha në një deklaratë të premten se Kina vazhdon të pengojë hetimin global, i reziston ndarjes së informacionit dhe fajëson vendet e tjera, përfshirë Shtetet e Bashkuara. Për të arritur një përfundim në lidhje me atë që shkaktoi virusin kërkohet bashkëpunimi i Kinës, thuhet në deklaratën e kësaj zyre. Pamjet: AFP

Top Channel/Një virus respirator godet të porsalindurit, mbushen plot spitalet- autoritetet në alarm
28/10 13:12
Top Channel/ Kina ndalon qiellgërvishëset: “Jo më ndërtesa super të larta”!
28/10 12:06
Top News – Nëse Tajvani bie… / ’Demokracia globale është nën kërcënim’
28/10 12:03
Top News – Biden sërish në Evropë / Me më pak shkëlqim e më shumë punë për të bërë
28/10 12:02
Top News – Rritja vjen vitin e ardhshëm / Ekonomia gjermane nën kërcënimin e pandemisë
28/10 11:42
Top News – Koreanoveriorët po vdesin urie…/Kim i urdhëron të hanë më pak deri në 2025-ën
28/10 11:37
Top News – Cikloni shndërrohet në uragan / Një vit shi në 48 orë, Katania ‘dridhet’ sërish
28/10 11:32
Top News – Goditet krimi online / 150 të arrestuar në operacionin ndërkombëtar
28/10 11:26
Top Channel/Polonia “hyn në luftë” me BE-në: “Ne nuk pranojmë shantazhe”!
28/10 11:10
Top Channel/ Trupat amerikane mbërrijnë në Tajvan, presidentja: “S`kemi frikë nga Kina”!
28/10 10:59
Top News – Pasaporta me gjininë ‘X’ / Lëshohet për herë të parë nga DASH
28/10 10:49
Top Channel/ Gropa të mistershme shfaqen në brigjet e tërhequra të Detit të Vdekur
27/10 22:18
Top Channel/ Moska kritikon përdorimin e dronëve ushtarakë të Turqisë në Ukrainë
27/10 22:17
Top Channel/ Marina ruse shpëton anijen nga sulmi i piratëve në Gjirin e Guinesë
27/10 22:16
Top News- Bllokohet për 2 orë Parisi / Alarmi për bombë rikthen frikën e terrorizmit
27/10 20:22
Top Channel/ SHBA bllokon `China Telecom`: “Po na spiunoni, nuk na e hidhni dot”!
27/10 17:44
Top News- BE ‘nuk bën shaka’ / Pse i vendosi Polonisë 1 mln euro gjobë në ditë
27/10 17:20
Top News- Erdogan ka probleme mendore / Opozita turke akuza të ashpra ndaj presidentit
27/10 17:18
Top News – Vrasësi shqiptar kapet në Brazil / Zbulohet identiteti, e kërkonin edhe tre shtete
27/10 17:16
Top Channel/ Itali, nëna vret vajzat 3 dhe 11 vjeç dhe zhduket- i largoheshin babait të dhunshëm
27/10 15:52