Rikthehet reporteri i luftës/ Pas 30 vitesh kërkon personazhet që i takoi gjatë vizitës në Shqipëri
02/12/2020 19:58

Kjo është një kishë e fotografuar gjatë periudhës së komunizmit nga fotografi francez Michel Setboun. AI ka kërkuar pas 30 vitesh të njëjtin personazh në foto, dhe është ky këtu, që mban në iPad të njëjtën foto. Po ashtu na sjell një ngjarje historike të rëndëishme, vizitën e Nënë Terezës në Shqipëri. Ky portret i saj është gjithashtui një foto e bërë nga ai. Në pallat sporti që në origjinë është një kishë në Shkodër e shndërruar në komunizëm. Pas 30 vitesh në të njëjtin vend Michel Setboun fotografon një franceskan italian, i cili është në kërkim të eshtrave të francesknëve që janë vrarë në atë kohë. Detyra e këtij fotografi, është t'i rikthejë kombit tonë fotografitë dhe kujtimet e së shkuarës.

Top Channel/ Micky Mouse “ushtarak” në Tiranë! Pensionisti që argëton fëmijët tek Liqeni Artificial
27/02 19:57
Top Channel/ “Il Trittico”, në Teatrin e Operës! Vepra e Puçini do vendoset në skenë në 29 shkurt
27/02 15:26
Top Channel/ Karnavalet tërheqin turistë/Magjia e festës tre ditore në Shkodër. Qëndroi edhe Rama
25/02 15:19
Top Channel/ Karnavalet e Shkodrës. Atmosferë elektrizuese në qytet. Festës i bashkohet edhe Rama
24/02 22:18
Top Channel/ Karnavalet në Shkodër/ Rama i bashkohet atmosferës festive në sheshin përpara bashkisë
24/02 20:08
Top News/ Karnavalet e Shkodrës, Rama i bashkohet festës në shesh
24/02 20:02
Top Channel/ Ambasadore e paqes/ Vlerësohet me çmim dhe moderatorja e Top Channel, Bieta Sulo
24/02 19:56
Top Channel/ Karnavalet e Shkodrës ! Dita e dytë, vazhdon festa me maska në qytet
24/02 12:53
Top Channel/Gjirokastër/ “Një vrasje e vogël aksidentale”, komedia nga trupa teatrore e Mitrovicës
24/02 12:37
Top Channel/ Karnavalet, një spektakël i vërtetë dritash! Festa zgjat tri ditë në rrugët e Shkodrës
23/02 21:11
Top Channel/ Karnavalet e Shkodrës/ Festa për tre ditë në rrugët e qytetit. Sonte është Lights Show
23/02 20:01
Top Channel/ “Grabjani rrëzë kodrave”, diskutimi me nxënësit. Libri që tregon vuajtjet në komunizëm
20/02 19:59
Top Channel/ “Introspeksion”/ Ekspozita e pikturës në galerinë e artit në Tiranë
19/02 19:58
Top Channel/ Në rrezik sinagoga e Sarandës/ Fadromat dhe çekiçët po gërmojnë pranë rrënojave antike
18/02 20:11
Top Channel/ Ekspozitë e artistit nga Kosova/ Kamuran Goranci sjell veprat e koduara
18/02 12:35
Top Channel/ Në rrezik sinagoga e Sarandës, po gërmohet pranë rrënojave antike në qendër të qytetit
17/02 20:01
Top Channel/“7 minuta” shfaqet në Korçë!Drama e 11 punonjëseve përballë rrezikut të humbjes së punës
14/02 12:36
Top Channel/ Filmi shqiptar “Këtu vallëzohet me hijet” rrëmben dy çmime në Londër. TCH media partner
13/02 19:54
Top Channel/ Artisja më e mirë abstrakte, Adela Osmani vlerësohet nga Impact leadership Global Award
12/02 20:03
Top Channel/ Botimet bizantine/ I dhurohet bibliotekës kombëtare fondi me 150 tituj
08/02 19:56