Mësim edhe në spital, tableta për fëmijët e shtruar në QSUT
14/09/2015 00:00

Pacientët e vegjël në shërbimin e Onko-Hematologjisë, ndonëse janë të detyruar t’i nënshtrohen terapisë së gjatë të mjekëve këtë vit shkollor nuk do të humbin as një orë mësimi. Posaçërisht për ta janë mundësuar 20 tablete me programe mësimore audiovizuale në mënyrë që ata të frekuetojnë orët e mësimit në ambintet e spitalit njëlloj si moshatarët e tyre në klasë.

Top Channel/ Merr flakë autobusi me pasagjerë në hyrje të Elbasanit
06/12 19:02
Top Channel/ Drita, fishekzjarre dhe muzikë! Atmosfera e festave në Fier sapo ka nisur
06/12 18:56
Top Channel/ Nis sezoni i festave edhe në Lushnjë, ndizen dritat në qytet
06/12 18:26
Top News/ Policët në aplikacionet e krimit/ Kush gënjen ndiqet penalisht, përjashtohen përdoruesit
06/12 18:05
Top News/Masakroi gruan në dyert e gjykatës/Apeli lë në fuqi dënimin me burg përjetë për ish-policin
06/12 17:30
Top News/ Aksioni opozitar në Kuvend/ A ndihmoi Ramën të kalonte projektbuxhetin siç e deshi
06/12 15:52
Top Channel/ Nxehtësia rekord: Nëntori, i gjashti muaj radhazi i vitit!
06/12 15:51
Top Channel/ Biden: Po kandidoj që t`i ndaloj Trumpit një mandat të dytë!
06/12 15:50
Top Channel/ Festival folklorik në Libohovë! Grupet nga i gjithë vendi paraqesin kostumet e traditën
06/12 15:47
Top News/ Patriotët e Facebook-ut! A shprehet atdhedashuria përmes rrjeteve sociale
06/12 15:42
Top Channel/Shtegtimi i dhenve, pasuri e UNESCO! Tradita e Transumancës shqiptare, pasuri e mbrojtur
06/12 15:37
Top Channel/ Peticioni serb në veri! Serbët e Kosovës duan të shkarkojnë kryetarët shqiptarë
06/12 15:37
Top News/ Kërkohet përjashtimi i ‘grupit të zjarrit’/ PS shkresë për Berishën, Bardhin e 4 deputetë
06/12 15:32
Top Channel/ Lamtumirë Mirush Kabashi! Homazhet në nder të aktorit të madh shqiptar
06/12 15:32
Top News/ Infermierja i dha detergjent në vend të ujit, ndërron jetë 92-vjeçarja në Greqi
06/12 15:28
Top Channel/ Vjedhje në gjimnaz! U morën pajisjet e shkollës në Gruemirë
06/12 15:26
Top Channel/ 89 arrestime për përndjekje! Policia: 283 raste të grave dhe vajzave nën presion
06/12 15:23
Top Channel/“Kampet”, dy padi në Kushtetuese! PD-të kërkojnë rrëzimin e marrëveshjes për emigrantët
06/12 15:22
Top News/ Sherri për territor në Tiranë? Si nisi konflikti mes Martinajt dhe klanit ‘Duka’
06/12 15:19
Top Channel/ Marrëveshja për refugjatët! Nis diskutimi në Parlament. Pritet miratimi së shpejti
06/12 15:18