Lindje Perëndim: Zaevit “i lëkunden këmbët”?! Ndikimi i faktorit shqiptar në një tërmet politik!
24/10/2021 17:00

Në një përmbysje të befasishme që bëri të shpërthenin fishekzjarret në kampin e saj, dhe këmbanat e alarmit në atë kundërshtar, partia kryesore opozitare e Maqedonisë së Veriut, VMRO DPMNE shpalli fitoren mbi qeverinë e qendrës së majtë të Zoran Zaevit, duke i dhënë një shkundje të fortë kampit social-demokrat e aleatëve të tij. Krerët e 32 komunave u zgjidhën në raundin e parë të zgjedhjeve lokale në vendin fqinj, ndërsa 42 të tjera shkojnë në balotazh në 31 tetor, duke e vënë në sprovë të fortë partinë e kryeministrit. Deri tani, duket se VMRO-DPMNE-ja gëzon një epërsi, që i jep arsye për të shpresuar se ky trend, është paralajmërues i një triumfi edhe më të madh: marrjes së ekzekutivit!

Lindje Perëndim: Rendi i ri botëror, si po përgatisin heshturazi elitat “Rivendosjen e Madhe”!
05/12 17:00
Lindje Perëndim: “Plani i fshehtë” për rrëzimin e Erdoganit, si po përgatitet rënia!
28/11 17:00
Lindje Perëndim/Skenaret e luftës NATO-Rusi: aleanca nis trupat nga Ramstein-i, ku sulmon Putin..!
21/11 17:00
Lindje Perëndim: Si e rrëmbeu mafia shqiptare kryeministrin e Belgjikës!
14/11 17:00
Lindje Perendim/ Si e gjunjezoi SHBA-ja Rusine per Kosoven, del dokumenti
07/11 17:00
Lindje Perendim: Me snajper drejt gazetarëve-Kandidati presidencial që po trondit Francën!
31/10 17:00
Lindje Perëndim: Zaevit “i lëkunden këmbët”?! Ndikimi i faktorit shqiptar në një tërmet politik!
24/10 17:00
Lindje Perëndim: Kush e fiton luftën në Mesdhe me armatimet e reja?!
17/10 17:00
Lindje Perëndim/Kur “çirret maska”: Si vjedhin të “pandëshkuar” të pasurit dhe varfërohen popujt!
10/10 17:00
Lindje Perëndim: Skenaret e konfliktit Kosovë-Serbi dhe Shqipëria e Madhe!
03/10 17:00
Lindje Perëndim/ Rikthehet fantazma e konfliktit në Kosovë, loja “e pistë në hije” e Beogradit!
26/09 17:15
Lindje Perëndim: Qeliza të rralla, nitrogjen i lëngshëm-si po bëhen të pavdekshëm miliarderët!
19/09 17:15
Lindje Perëndim/ 11 shtatori:dy orët që ndryshuan SHBA dhe hijet e dyshimit: “Asnjë hebre i vrarë”?
11/09 17:15
Lindje Perëndim: Përse Amerika ka humbur çdo luftë që prej Luftës së Dytë Botërore?
05/09 17:15
Lindje Perëndim: Eutanazia, dilema e madhe morale: Është ndihmë apo vrasje?!
31/08 18:00
Lindje Perëndim:Kush janë “Të tmerrshmit” e Ballkanit, që kanë kapur tregtinë e paligjshme globale!
29/08 17:15
Lindje Perendim/ Kush i financoi vërtet talebanët, çfarë nuk u tha kurrë nga lufta e Afganistanit
22/08 17:15
Lindje Perëndim: Kur armikun e ke në telefon, kush qëndron pas “të tmerrshmit” Pegasus!
01/08 17:15
Top Channel/Lindje Perëndim: UFO-t, cfarë fshehu raporti i Pentagonit? Çfarë ka në ishujt Solomon?
18/07 17:15
Top Channel/ Lindje Perëndim: BE zgjohet nga gjumi, investime gjigande në Ballkan “kundër Kinës”!
11/07 17:15