Lindje Perëndim: Në sitën e Amerikes, plani “sekret” i Bidenit për Ballkanin
20/06/2021 17:15

Nga rrënjët e hershme irlandeze të familjes së tij, tek qasja e re ndaj Ballkanit, Joe Biden vazhdon t`i rikthehet Europës, edhe pse këtë radhë e bëri si president i kombit më të fuqishëm në botë. Pak presidente të tjerë amerikanë e kanë marrë postin me kaq shumë udhëtime ndërkombëtare në pasaportë si Biden. Që kur ishte zëvendës i Barak Obamës, ai shënonte 1 milionë milje të përshkuara në udhëtime në 57 vende të botës. Shumë prej atyre rrugëtimeve ishin në Europën që duket se do të zërë gjithmonë një vend special në zemrën e tij. E prej kësaj, përfiton dhe Ballkani. Por si mund të ndikojë saktësisht presidenti i ri amerikan? Shenjat e para, kanë mbërritur tashmë!

Lindje Perëndim: Kur armikun e ke në telefon, kush qëndron pas “të tmerrshmit” Pegasus!
01/08 17:15
Top Channel/Lindje Perëndim: UFO-t, cfarë fshehu raporti i Pentagonit? Çfarë ka në ishujt Solomon?
18/07 17:15
Top Channel/ Lindje Perëndim: BE zgjohet nga gjumi, investime gjigande në Ballkan “kundër Kinës”!
11/07 17:15
Top Channel/Lindje Perëndim-Çfarë e pret planetin? Apokalipsi i klimës: Vapa mbytëse, vetëm fillimi!
04/07 17:15
Lindje Perëndim: Robert Schuman, përse po bëhet shenjtor themeluesi i BE-së?
27/06 17:15
Lindje Perëndim: Në sitën e Amerikes, plani “sekret” i Bidenit për Ballkanin
20/06 17:15
Lindje Perëndim: Si ia doli mashtruesi turk të largohej me 2 miliardë USD nën hundën e policisë!
13/06 17:15
Lindje Perëndim: Plani i fshehtë i Kinës për të sunduar botën!
06/06 17:15
Lindje Perëndim: Sarkozy, Sanader, Gruevski: Kur të “paprekshmit”, nuk i shpëtojnë dot drejtësisë!
30/05 17:15
Lindje Perëndim: Lodhja e Ballkanit nga pritja e zgjerimit, a po zgjohet më në fund BE?
23/05 17:15
Lindje Perëndim: Fundi i një epoke, gabimi që bëri Merkel dhe që po i kushton pushtetin CDU-së
16/05 17:15
Lindje Perëndim/ Grushti i shtetit ne Francë, kush po “kërkon kokën” e Emmanuel Macron?
09/05 17:15
Lindje Perendim: “Top-destinacioni i verës”, strategjia që përdori Greqia për të rihapur turizmin!
02/05 17:15
Lindje Perëndim: Ndryshimi i kufijve kush po kërkon të ndezë ‘fuçinë e barutit’ në Ballkan
24/04 18:00
Lindje Perëndim: Philip, bashkëshorti më i famshëm në botë që nuk u bë kurrë mbret!
19/04 14:09
Lindje Perëndim/ AstraZeneca, të gjitha të pathënat e vaksinës!!!
04/04 17:15
Lindje Perëndim: A do të guxojë Irani të sulmojë SHBA? Skenaret e konfliktit!
28/03 17:15
Lindje Perëndim: Vaksina, `veza e artë` e `Big Pharma-s
21/03 17:15
Lindje Perëndim: Pjesa e errët e së shkuarës në regjimin komunist që Merkel s’dëshiron ta kujtojë!
13/03 17:15
Lindje Perëndim: Nato dhe Rusia po stërviten për luftë në Arktik? Shenjat drejt përplasjes frontale!
06/03 17:30