Greqia mbyll gjatë natës Kakavijën/ Prej 16 gushtit kush kthehet nga Shqipëria izolohet për 7 ditë
05/08/2020 00:33

Qeveria greke ka vendosur që prej ditës së mërkurë (5 gusht) e në vazhdim, dogana e Kakavijës do të mbyll kufijtë për të gjithë kalimtarët, çdo mbrëmje, duke filluar nga ora 23:00 dhe deri në orën 7 të mëngjesit të ditës së nesërme. Dhe duke filluar nga ora 00.01 e datës 16 gusht, dhe në vazhdim, kushdo që kthehet nga Shqipëria do të karantinohet për 7 ditë. Nga dita e hënë, në doganën e Kakavijës do të vendosen ekipe të ushtrisë dhe të prefekturës të Janinës, të cilat do të kryejnë teste tek kalimtarët në pikën e Kakavijës. Synimi është të ketë sa më shumë teste në pikat e hyrjes. Njoftimin e bëri të ditur epidemiologu Sotiris Ciodras së bashku me ministrin i Mbrojtjes Civile, Nikos Kardalias.

Ekskluzive/ Dosja e Hagës! Akt-akuza e detajuar ndaj Hashim Thaçit
24/09 15:05
Top News – Maqedonishtja s’ekziston! Sofja, bllokadë Shkupit për në BE
24/09 12:28
Top News – Vuçiç dhe Hoti/ Takimi i radhës, në pikëpyetje
23/09 19:24
Top News – Viktimat e Covid 19/ Rënie në Kosovë, nuk lëviz Maqedonia
23/09 17:07
Ekskluzive/ Dosja e Hagës, emrat e 87 viktimave! Prokurorët: Përgjegjës Shtabi i UÇK
23/09 15:08
Pritet stuhi edhe në Sarandë/ Sinoptikanët grekë paralajmërojnë: Stuhia në veri të Jonit
23/09 12:56
Top News – Grenell në Beograd/ Marrëveshja do të sjellë vende punë
22/09 21:31
Top News – Kosova, asnjë vdekje/ Maqedonia drejt masave të reja
22/09 21:29
Top News – Vuçiç tërhiqet sërish/ Nuk jemi afër zgjidhjes politike
22/09 18:58
Ekskluzive/ Dosja e Hagës. Ja akuzat për Thaçin, Veselin dhe kupolën e UÇK
22/09 15:09
Top News – Deklarata e Grenell: Nuk duam fjalë boshe!
22/09 00:20
Top News – Diplomati për Serbinë/ S`ka ç`bën, do ta njohë Kosovën!
21/09 23:18
Top News – Vuçiç për Kosovën/ Jemi për zgjidhje kompromisi
21/09 22:47
Top News – Maqedoni, Covid/ Rrëmbehet i vdekuri nga spitali
21/09 18:24
Top News – Ambasadori në Serbi/ Izraeli njohu Kosovën me 4 shtator
21/09 17:02
Top News – Fyen shqiptarët/ Ndalohen 16 të rinj maqedonas
21/09 11:50
“Shqiptari i mirë, shqiptari i vdekur”/ Maqedonasit thërrasin në kor kundër dasmorëve shqiptarë
21/09 09:43
Top News – Covid, Maqedoni e Veriut/ Rikthehet në ditët e ‘keqija’
20/09 20:03
Top News – Tensionet me Greqinë/ Erdogan: Gati të takoj Micotaqis
18/09 19:06
Top News – Maqedoni e veriut/ Shumë raste të reja, shkolla online
18/09 18:22