Borxh në tregun e brendshëm/ Nisin në parlament diskutimet për projekt buxhetin e vitit 2021
26/10/2020 19:56

Qeveria do t’i drejtohet tregut të brendshëm për të marrë borxh gjatë vitit të ardhshëm për të financuar investimet publike dhe për të shlyer interesat e borxhit të vjetër, për shkak të situatës së vështirë që ka krijuar pandemia në financat publike. Në prezantimin e projektbuxhetit 2021 në Komisionin e Ekonomisë, kryefinancierja Anila Denaj tha se ekzekutivi ka zgjedhur këtë instrument për menaxhimin e situatës për shkak të interesave të favorshme që ofron tregu i brendshëm.

Për një shtëpi duhen 20 vite/ Për sa kohë mund të strehohet në Tiranë një çift i ri
02/12 19:46
FMN kërkon kujdes/ Zgjatja e pandemisë do përkeqësojë parashikimin ekonomik të Shqipërisë
01/12 15:22
“Rreziqet për ekonominë janë shtuar”/Raporti i FMN: kujdes me financat publike, fondet për tërmetin
01/12 12:48
Top News – FMN për Shqipërinë/ Rënia ekonomike nga pandemia 7.5 %
30/11 23:01
Shqiptarët kursejnë më shumë/ Depozitat bankare shkuan në 8.7 miliardë euro gjatë pandemisë
28/11 15:59
Humbja 1,8 miliardë euro/ Mbyllen gjysma e agjencive turistike dhe të udhëtimeve
25/11 19:41
Miliona euro për kurim në Turqi/ Nga Shqipëria janë nisur 270 avionë. Ja tarifat e kurimit nga covid
21/11 19:43
Ekonomia do tkurret me -6.4%/ Parashikimi i institutit vjenez për Shqipërinë
20/11 15:16
Eksportet ranë gjatë pandemisë/ Në 10 muaj u eksportuan 1.8 miliardë euro mallra ‘made in albania’
17/11 15:23
Bien eksportet/ Rënie 12.2% për 10-mujorin
17/11 12:54
Kuvendi miraton buxhetin e 2021/ U rritën shpenzimet për shëndetësinë
16/11 19:42
Buxheti shkon për votim në Kuvend/ Në seancë edhe ndryshimet për ligjin e financimit të partive
16/11 12:43
Shitjet e banesave janë ulur/ Rënie e madhe edhe në kërkesën e banesave me qira
14/11 15:36
9.7 mln euro për rimbursim të ilaçeve/ Shtohet buxheti, ndihmë për të prekurit me covid
13/11 19:34
Diskutimet për buxhetin/ Deputetët diskutojnë shtesat e fondeve
13/11 12:44
Financat dhe KLSH, shifra të kundërta/Përplasja në Kuvend mes institucioneve për shifrat e buxhetit
12/11 15:31
Top News – Administrimi i buxhetit/ KLSH, kritika për Qeverinë e Bashkitë
12/11 14:24
Top News – Ndihma prej 4 mijë lekë/ Tatimet, informacion për bizneset
12/11 10:28
Top News – Depozitat në banka/ Rriten ndjeshëm edhe në valutë
12/11 10:26
Shtyhet regjistrimi i popullsisë/ Për shkak të pandemisë procesi do të zhvillohet në tetor 2022
11/11 19:54