Tërmeti në bursa, rënia këtë herë tregon gjendjen e mirë të ekonomisë
06/02/2018 20:08

Tregjet botërore janë janë në rënie të lirë. Pas rënies rekord një ditë më parë të bursave amerikane, të njëjtin trend kanë ndjekur edhe tregjet financiare të Europës dhe ato aziatike. Bursat e Londrës, Parisit e Frankfurtit u çelën që të gjitha me humbje, që mbërrinin deri në 3%, përpara se të rikuperonin disi me kalimin e orëve, ndërsa para tyre, indeksi japonez “Nikkei 225” pësoi humbjen më të madhe të pikëve brenda një dite, që prej vitit 1990.

Presidenti i Zimbabve i shpëton atentatit
23/06 17:43
Rusia ka rinovuar bunkerin bërthamor në Kaliningrad
19/06 15:37
Protesta kundër ndarjes në kufi, ndërgjegjësimi nga videot e fëmijëve që qajnë
19/06 10:03
Pa Koment – “Do ju djegim, vetëm prisni!”, ISIS kërcënon Botërorin në Rusi
15/06 10:21
Rrugët e Anglisë nuk janë më të sigurta
05/06 11:45
Pamje apokaliptike pas shpërthimit të vullkanit, viktima, e mijëra të evakuuar
04/06 18:22
Dieta mesdhetare ka “vdekur”, quajeni dietë “nordike”
24/05 11:48
Rrufeja godet shtëpinë, pamje të rralla nga Florida
20/05 21:03
Kuba, rrëzohet avioni i ngritur nga Havana me 104 vetë në bord
18/05 20:57
Abuzoi me gjimnastet, sulmohet në gjykatë nga një prej prindërve
17/05 11:20
Familja u shpëton mrekullisht gepardëve
11/05 10:49
Kriza në Itali, analisti De Luca: Arsyet e dështimit të bisedimeve
08/05 15:05
“Vallëzimi” i dronëve, firma kineze thyen rekordin “Guinness”
02/05 20:34
Alarmi i studimit: Lopa do të mbetet gjitari më i madh në Tokë
20/04 12:48
“Pulitzers”, Weinstein nderon “NYT” dhe “NY-er”
16/04 21:43
Berlusconi “i vjedh” performancën Matteo Salvinit
13/04 12:51
Lumi i ngrirë? Problem i zgjidhshëm me…dinamit!
09/04 13:32
Pamjet e frikshme të anijes çisternë që përplaset me ndërtesën shekullore në Bosfor
09/04 12:55
Ndërron jetë 3-vjeçari në Durrës, hetohet kopështi. AKU merr mostra nga ushqimi
05/04 20:24
Gjermania e dorëzon, Puigdemont do deportohet në Spanjë
03/04 13:28