Mësim edhe në spital, tableta për fëmijët e shtruar në QSUT
14/09/2015 00:00

Pacientët e vegjël në shërbimin e Onko-Hematologjisë, ndonëse janë të detyruar t’i nënshtrohen terapisë së gjatë të mjekëve këtë vit shkollor nuk do të humbin as një orë mësimi. Posaçërisht për ta janë mundësuar 20 tablete me programe mësimore audiovizuale në mënyrë që ata të frekuetojnë orët e mësimit në ambintet e spitalit njëlloj si moshatarët e tyre në klasë.

Praktika mësimore, hapen aplikimet për në administratë
25/01 21:21
Objektet e dëmtuara rëndë/ Ekspertiza të thelluara pas tërmetit
25/01 21:16
Lezhë, shtohen rastet në spital
25/01 20:37
Emrat/ Kush janë 6 shqiptarët që u kapën sot me 50 milion euro kokainë. Kryetari ‘tmerri’ i policës greke
25/01 19:47
Ekskluzive/ Rrëfimi studentes shqiptare nga Wuhan, epiqendra e gripit në Kinë
25/01 19:40
Durrës/ Vidhnin dyert dhe dritaret e banesave të dëmtuara nga tërmeti, arrestohen dy persona
25/01 17:50
Prezantohen akuzat ndaj Trump/ Demokratët: Presidenti abuzoi me fuqinë e tij
25/01 16:32
Marrëveshja LDK-VV/ Osmani: Do të sqarohet brenda dy ditësh
25/01 16:14
Kosovë, mbyllen bizneset/ Në vitin 2019 u mbyllën 1.774 biznese
25/01 16:12
Shqiptarët e Sanxhakut të Nishit/ Gjurmë shqiptare, Çfarë ndodh pas 140 vitesh
25/01 16:12
“Lokomotiva” shëtitëse/ Autorët e filmit po e shfaqin në të gjitha qytetet
25/01 16:06
Dialogu, shanse për rifillim/ Analistët komentojnë marrëveshjet për transportin
25/01 15:57
Fundjavë me shi dhe dëborë/ Reshjet do të vijojnë deri ditën e enjte
25/01 15:54
Analiza falas për koronavirusin/ Klinika Intermedica do e ofrojë në Shqipëri
25/01 15:48
Shkolla në Surrel, Rama elozhe punës së Veliajt: E bërë me shumë përkushtim e cilësi
25/01 15:44
Për ujin, 1.5 miliardë euro/ Projekti për 10 vite edhe për rrjetin e kanalizimit
25/01 15:32
Parashikimi profetik/ Sizmologu grek lajmëroi 12 orë para tërmetin në Turqi
25/01 15:25
Kontroll në Rinas për virusin/ Verifikohen aziatikët dhe dezinfektohen ambientet
25/01 15:16
Ambasadori Belortaja për Top Channel: Në vatrën e epidemisë së gripit në Kinë, janë 2 shqiptarë
25/01 15:12
Çmim për Digitalb/ Presidentja e Top Media Vjollca Hoxha shpallet sipërmarrësja e vitit
25/01 13:30