Hauai në panik, alarm fals për sulm me raketë
14/01/2018 13:16

Alarmi për një rakete balistike, që shkaktoi panik mes banoreve të Hauait ditën e shtunë, rezultoi të ishte i rremë. Përdoruesit e celulareve morën një mesazh që i paralajmëronte ata për kërcënimin e një rakete balistike duke i udhëzuar të strehoheshin menjëherë në një vend të sigurt.

Anglia, me ministër Vetmie. Një dikaster që zbut izolimin social
18/01 11:52
Spanjë e Portugali, qindra kg kokainë të fshehura në ananas
18/01 11:37
Hetimi për dështimin më të madh të CIA-s
17/01 11:59
BE për Londrën: Zemra jonë, e hapur për ju
17/01 11:52
Test shëndetësor për Presidentin Trump, ja ç’thotë mjeku
17/01 11:33
Franca i huazon sixhaden e famshme Britanisë
17/01 11:25
Evitohet tragjedia, makina e policisë shkakton aksidentin
16/01 22:29
Flota e “skllevërve” koreano-veriorë në Shën Pjetërburg
16/01 14:53
Arrestohen prindërit “monstra”, mbanin lidhur në shtëpi 13 fëmijët
16/01 14:50
Panik në Japoni për peshkun vdekjeprurës
16/01 14:35
“Parkimi” i pamundur i një automjeti
15/01 15:43
Situatë alarmante në Kinë, gripi mbush spitalet
15/01 15:03
Merkel-Macron, bashkë në “përballjen epike” të Davosit me Trump
15/01 12:11
Trump reagon pas ofendimit të emigrantëve: Nuk jam racist
15/01 12:09
Hauai në panik, alarm fals për sulm me raketë
14/01 13:16
Trazirat në Tunizi, qeveria fillon reformat
14/01 13:11
Irani reagon ashpër: Do të hakmerremi ndaj sanksioneve të SHBA-së
13/01 12:30
20 vjeç dhe milioner: Do argëtohem ca
13/01 12:28
Trump mohon deklaratat raciste, pas “tërmetit” të reagimeve
12/01 20:59
Anulohet vizita, Trump nuk shkon ne Londer
12/01 12:05