Top News – ‘Zhduket’ përfundimisht KF Elbasani/Klubi legjendar shkrihet, por qyteti ka një skuadër
20/09/2022 15:55

KF Elbasani zhduket nga radarët e futbollit shqiptar. klubi legjendar, pas 109 vitesh histori shkrihet përfundimisht për shkak të problemeve të mëdha financiare që iu krijuan sidomos pas ndarjes nga jeta te presidentit të tij, Arben laze. Pavarësisht përpjekjeve të tyre, familjarët e Arben lazes nuk mundën dot të ruanin ekzistencën e një prej klubeve më të njohur në shqipëri, fitues i 5 trofeve në historinë e tij, por që sezonin e kaluar e mbylli në mesin e klasifikimit të Grupit A në Kategorinë e Dytë. Gjithsesi qyteti i Elbasanit do të vazhdojë të ketë ekip futbolli, pasi vitin e kaluar Bashkia krijoi Akademinë e Futbollit Elbasani me financimet e saj dhe që do të drejtohet nga Gentian stojku. do të jetë pikërisht kjo skuadër që do të jetë në Kategorinë e Dytë për sezonin e ri, kalendari i të cilës është publikuar nga Federata Shqiptare e Futbollit, me AF Elbasanin që do të jetë në Grupin B të kësaj kategorie.

Top Channel/ Superkupa e Shqipërisë/ Tirana kampione përballë Vllaznisë fitueses së Kupës
07/12 20:01
Top Channel/ “Vritini, vritini shqiptarët!”, pas incidentit me Xhakën tifozët serbë me kore raciste
03/12 14:17
Top Channel/ Flamuri shqiptar ‘i padëshiruar’ në Katar në ndeshjen me Serbinë
03/12 13:59
Top News- Fanella me emrin “Jashari” ‘çmendi’ serbët/ Xhaka sqaron festën pas fitores së Zvricrës
03/12 11:40
Top News – Një femër në botërorin e meshkujve / Francezja bën histori, drejton Gjermani-Kosta Rikë
01/12 13:25
Top News – Legjenda e futbollit në spital / 82 vjeçari Pele, kemioterapia nuk po funksionon…
01/12 12:21
Top News- David Beckham rrethohet nga luksi në Katar/Ish-futbollisti, në Doha jo vetëm për Botërorin
30/11 22:00
Top News – ‘Një gjuhë, një komb, një flamur’ / Mbahet Kampionati Mbarëkombëtar i Karatesë
27/11 20:52
Top News – Evenimenti kurioz në Tiranë / Mbahet edicioni i tretë i Panairit të Zogjve
27/11 20:51
Top News – Fëmija shqiptar merr topin me firmën e Ronaldos – Në fund të seancës mjekësore në spital
26/11 14:30
Top News – Pas protestës së heshtur / Lojtarët e Iranit këndojnë himnin, preken tifozët
25/11 12:40
Top Channel/ Briken Calja, gati për botërorin! Dy javë nga garat peshëngritësi rikthehet në formë
24/11 15:32
Top News-Teksa stërvitet në Botërorin e Katarit/ Ronaldo dhe Man.Utd zgjidhin kontratën me konsensus
22/11 22:14
Top News – Gjermania debuton me Japoninë/Shfaqen probleme për Flick,do të mungojë Sane
22/11 12:45
Top News- Të çmendur për birra në Katar/ Vendimi i papritur zemëron keq tifozët
21/11 16:57
Top News – Sot nis festa e futbollit/Në Al Bayt, ceremonia e hapjes së kampionatit botëror
20/11 13:46
Top News – Media angleze vë alarmin te FIFA’ / Katari fitoi shumë penallti në ndeshjet miqësore’
19/11 15:55
Top News- Sanksione pa nisur ende botërori/Kane do mbajë shiritin e kapitenit me ngjyrat e ylberit
19/11 15:43
Top News- Kombëtarja mbyll vitin 2022/ Reja-Në skuadrën kuqezi vijnë ata që ndjejnë fanelën
18/11 17:26
Top Channel/ Arbitra shqiptarë për Shqipëri-Itali! Genc Nuza me Fatlum Berishën dhe Bujar Selimaj
16/11 19:57