Top News – Vrasje makabër në Greqi/ Një shqiptar dyshohet si autor
27/10/2020 11:57

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur dy ditë më parë në Kretë, ku një çift të moshurish janë vrarë në mënyrë makabër dhe i dyshuari kryesor është një shqiptar. Sipas informacioneve nga mediat greke, autoritetet po hetojnë mbi një mashkull që hyri në banesën e një të moshuare e më pas e ka mbytur atë me shami. Gruaja e moshuar u gjet në zonën Pasakaki brenda shtëpisë së saj, ndërsa partneri i saj 82-vjeçar që ishte zhdukur u vra në një shtëpi tjetër. Ndërkohë, makrabiteti nuk mbaron me kaq, pasi trupi i të moshuarit u gjet i coptuar dhe i futur në një valixhe. Sipas përfundimeve të dala nga mjeksia ligjore, gruaja u mbyt për vdekje me një shami, e cila iu gjet e lidhur rreth qafës së saj. Ndërsa trup i të moshuarës u gjet, ditën e dielë, nga vajza e saj e cila ishte e shqetësuar pse nëna nuk po i përgjigjej në telefon. Ndërkohë që 82-vjeçari u gjet i vdekur në një valixhe në një shtëpi pranë ku u gjet edhe gruaja e mbytur. Policia tashmë ka marrë në pyetje fqinjët e viktimës dhe ata që mund të kenë parë të moshuarin para zhdukjes së tij.

Top News – Hapet spitali covid 4/ Mbërrijnë pacientët e parë
30/11 22:28
Fluksi i infektimeve/ Hapet COVID 4, shtrohen pacientët e parë! Manastirliu: Po përgatitemi për skenarët e tjerë
30/11 21:03
Hetimi për vetëvrasjet në Spital/ 4 raste të “Shefqet Ndroqi” dhe 1 tjetër te Infektivi
30/11 20:04
Top News – Ishte pozitiv me covid/ Gjobitet 700 mijë lekë në Kakavijë
30/11 19:58
Top News – PD sërish akuza Xhaçkës/ 22 udhëtime me helikopter ushtarak
30/11 19:57
Top News – Ndryshon harta elektorale/ Tirana merr dy mandate më shumë
30/11 19:55
Përputhen, 100 milionë shikime/ Rekordi i shikueshmërisë së një programi në YouTube
30/11 19:47
Statujat që zemëruan shqiptarët/ Autori i veprës së Skënderbeut në Prizren: Fryt i imagjinatës sime
30/11 19:34
Top News – 12 viktima nga covid/ 557 raste të reja, 491 të shtruar
30/11 18:14
U arrestua pasi u kap me pistoletë e kokainë në çantë, lirohet me kusht këngëtari Notis Sfakianakis
30/11 16:44
Top News – Shijak, ujësjellësi i ri/ ‘128 kantierë mbarojnë para afatit’
30/11 16:36
Top News – Kolaudimi i makinave/ I hiqet privatit, kalon në shtet
30/11 16:09
Pritet shi dhe dëborë/ Të mërkurën përkeqësohet moti në të gjithë vendin, ulen temperaturat
30/11 15:37
Top News – Rruga e re, Veliaj/ Kujton polemikat-do ecim përpara
30/11 15:36
Top News – ‘Mirë është t’i heqesh’/ E detyroi Ramën të heqe atletet
30/11 15:34
Festat vetëm me familjen/ Gjirokastër, pandemia i shtyn banorët t’i rikthehen traditës 100-vjeçare
30/11 15:33
Top News – ‘Kam qenë rastësisht…’!/ Vrasësi i dyshuar në arrest me burg
30/11 15:32
Për festa drejt jugut/ Vlora, Korça dhe Pogradeci plot me “pushues”
30/11 15:31
Top News – Mafiozet dhe covid 19/ Operacione nga Europol dhe Interpol
30/11 15:29
Rrugë e re në Njësinë 5, Veliaj: Koha të mos pengojmë zhvillimin e qytetit për bindjet politike
30/11 15:20