Top News-Vlorë, tragjedi me dy të vrarë/Nipi vret xhaxhain, nuk dihen motivet
25/10/2021 21:15

Një ngjarje e rëndë është regjistruar mbrëmjen e kësaj të hëne në fshatin Mekat të Vlorës, ku pas një konflikti për motive të dobta nipi ka vrarë me armë gjahu xhaxhanë e tij e më pas edhe veten. Viktimat janë Genci Koreta 39 vjec dhe Jorgji Koreta 64 vjec. Shërbimte policore të cilët u drejtuan menjëherë në vendngjarje bënë me dije se 39 vjecari vuante nga probeleme të shëndetit mendor. Paraprakisht dyshohet se shkak për këtë konflikt ka qenë një pronë, dhe më pas zënka ka degraduar deri në përdorimin e armës së gjahut nga ana e 39-vjeçarit. Familjarët e viktimave janë shprehur se nipi e ka qëlluar 64 vjecarin teksa ishin duke punuar te ullinjtë. Sipas tyre ata shkonin shumë mirë me njëri-tjetrin. Sink familjarët "Ne tani e morëm vesh, nuk e dimë pse u vranë, te ullinjtë punonin nipi me xhaxhanë, nuk e dimë a kanë pasur më parë konflikte, ata kalonin mirë", tregon ai. Në vendngjarje është gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale arma e gjahut. Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Vlorë vijon punën për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Top News – Aksident si pasoje e lageshtires ne unaze prane kopeshtit botanik
29/11 22:19
Top Channel/ Reshje të dendura dëbore, vijon të mbetet e bllokuar rruga e Arbrit
29/11 21:42
Top News-Përgjysmohen rastet e reja/Ja sa pacientë janë në gjendje të rëndë në spital
29/11 21:20
Top Channel/ Moti i keq, ja akset rrugore ku nuk do lejohet të kaloni pa zinxhirë
29/11 21:20
Top News-Ekzekutohet ish-deputeti i Shkodrës / Gjeti vdekjen në spital, një orë pas atentatit
29/11 21:02
Top News – Policia blindon Rrugën e Arbrit, nuk lejohet asnjë mjet pa zinxhirë
29/11 21:00
Top News – Rruga e Arbrit bllokohet nga reshjet e borës, 100 makina pa zinxhirë për të qarkulluar
29/11 20:19
Top News-Dy kufoma në Fier dhe Korçë/Zbulohen detajet, policia nis hetimet urgjente
29/11 20:07
Top News-Atentat ndaj ish deputetit / Plagoset, nuk dihen motivet dhe autorët
29/11 20:04
Top Channel/ Reshjet e shiut në Vlorë, Mamaj: Nuk ka asgjë për tu shqetësuar për 12 orët e ardhshme
29/11 19:55
Top Channel/ Rama sot hoqi traun! Bllokohet rruga e Arbrit, shkak reshjet e shumta të dëborës
29/11 19:48
Top Channel/ Abetarja u njehsua në 2012/ Autori Shezai Rrokaj: Të përmirësohet, jo ndryshohet
29/11 19:39
Top Channel/Varianti i ri i covid, pak të dhëna/Mjekët thonë se ka simptoma të ndryshme nga covid 19
29/11 19:35
Top News-Kishte të dashur nënën e autorëve / Vranë taksistin në Rinas, 2 vëllezërit në gjyq
29/11 19:09
Top Channel/Manastirliu takon Tedros:Mbështesim Traktatin Ndërkombëtar për përgjigjen ndaj pandemisë
29/11 19:08
Top News-Gjenden dy kufoma, njëra prej tyre e dekompozuar
29/11 18:54
Top News-Atentat me silenciator në Shkodër, plagoset ish-kryetari i komunës së Velipojës
29/11 18:53
Top Channel/ Plagosje me armë zjarri me silenciator në mes të Shkodrës
29/11 18:51
Top Channel/ E rëndë në Fier/ Gjendet i mbytur dhe i dekompozuar në një kanal me ujë një person
29/11 18:35
Top Channel/ Ulen ndjeshëm temperaturat, nis dëbora dhe në Kosovë
29/11 18:16