Top News – Vllaznia ndal Teutën / Kuqeblutë me 10 lojtarë barazojnë me kampionët
03/12/2021 19:52

Nis me një barazim 1-1 aventura e Renato Arapit si trajner, me Teutën që kishte ndryshuar pak nga ajo e Edi Martinit dhe që bëri shumë pak për të marrë fitoren, ndonëse pati epërsi numerike përreth pjesen me te madhe te ndeshjes.Sfida për shkodranët u veshtiresua qe ne minutat e para , pasi sulmuesi kroat Ante Aralica kreu një faull të panevojshëm në mesfushë, duke u ndëshkuar me karton të kuq pas ndërhyrjes së VAR-it dhe duke lënë të tijtë me 10 futbollistë për më shumë se një orë lojë.Por ndonëse me një lojtar më pak, ishin pikërisht kuqeblutë qe administruan mjaft mirë pjesën e parë, duke shkuar në dhomat e zhveshjes me rezultatin 0-0. Teuta e nisi me ritem te larte pjesën e dytë dhe gjeti golin me Georgiev në minutën e 55-të.Më pas kontrollin e lojës e morën shkodranët, që pasi i shkuan ne raste shume prane golit, fillimisht me Da Silvën e më pas me Hoxhajn, gjetën golin e barazimit me Latifin në minutën e 70’, nëpërmjet një aksioni model, ku morën pjesë disa lojtarë.Deri në fund pati shumë pak mundësi shënimi dhe vërshëllima finale la në fuqi barazimin 1-1, me dy skuadrat që ndajnë nga një pikë, por që duket si fitore për shkodranët, duke qenë se luajtën për minuta të tëra me një lojtar më pak.

Top Channel/ Kombëtarja po zgjedh talentet/ Të rinjtë e datëlindjes 2006 po testohen
20/01 19:49
Top Channel/ Vllaznia-Egnatia/ Ndeshja që hap javën e 16 të superiores
20/01 19:48
Top News- Superiore, mbyllet java e 16/ Dinamo mposht Kukësin në ‘Elbasan Arena’
20/01 10:58
Top Channel/ Dinamo fiton me Kukësin! Goli u shënua në minutat e fundit, “Blutë” në vendin e shtatë
19/01 20:02
Top Channel/ Finalja e Conference League/ Stadiumi Air Albania po përgatitet për ndeshjen e madhe
19/01 20:01
Top Channel/ Finalja e Conference League/ Stadiumi ‘Air Albania’ po përgatitet për ndeshjen e madhe
19/01 15:55
Top Channel/ Akuza për zgjedhjet e FSHF, flet Eduard Prodani
19/01 15:33
Top Channel/ Nesër Kukësi-Dinamo, trajneri i Dinamos bën deklarata të forta kundër rivalit të tij
18/01 15:30
Top Channel/ Peshëngritja solli tre medalje/ Ceremoni vlerësimi për Erkand Qerimaj dhe Briken Çalja
17/01 15:28
Top News- Telashet nuk përfundojnë/ Djokovic rrezikon dhe praninë në Roland Garros
17/01 13:01
Top Channel/ Turne tenisi në Shkodër/ Garuan 16 sportistë nga trevat shqipfolëse
17/01 12:28
Top Channel/ Partizani fiton me trajnerin e ri! Teuta mposhtet nga Kastrioti
16/01 21:18
Top News- Partizani e nis mbarë 2022/ Fiton pastër me Egnatian, Teuta ‘zhytet’ në krizë
16/01 19:26
Top News- Çmenduri në Sevilla/ Jordan goditet me shkop në derbin andaluzian
16/01 14:36
Top News- Djokovic humbet apelin/ Tenisti serb largohet nga Australia
16/01 12:55
Top Channel/Gjokoviç humbet gjyqin, do dëbohet nga Australia. Nuk garon në “Australian Open”
16/01 11:15
Top Channel/ Incidente gjatë Tirana-Vllaznia, kaos e dhunë gjatë pushimit. Ndeshja u mbyll pa gola
16/01 02:33
Top Channel/ Ndeshja Tirana-Vllaznia, tifozët hedhin flakadanë dhe thyejnë stola në stadium
15/01 21:38
Top Channel/ Klasikja e futbollit Shqiptar/ Air Albania Stadium pret supersfidën mes Tiranës e Vllaznisë
15/01 20:00
Top Channel/ Të dielën në fushë Partizani. Teuta kërkon rikthimin me Kastriotin
15/01 19:56