Top News – Vllaznia mposht Partizanin / Triumf i vuajtur i kuqebluve, ‘buzëqesh’ Skëndërbeu
08/12/2021 20:04

Vllaznia fitoi 1-0 me Partizanin duke regjistruar keshtu fitoren e trete radhazi ne 'Loro Borici'. Realizimi i Liridon Latifit ne pjesen e pare te takimit ishte i mjaftueshem per kuqeblute qe te rrembenin tre piket e per te thyer Demat e Ilir Dajes qe vinin pas dy fitoreve te njepasnjeshme dhe pas 5 javeve pa humbje. Per vendasit u komplikua gjithcka ne minuten e 66'te kur u ndeshkua me karton te kuq Ardit Krymi, megjithate pavaresisht tentativave te shumta te Partizanit, te besuarit e Thomas Brdaric ia dolen te administrojne mjaft mire minutat e mbetura. Me ane te ketij triumfi, Vllaznia ngjitet ne vendin e trete ne tabelen e klasifikimit me 20 pike te grumbulluara ndersa te kuqte mbeten ne vendin e 6-te me 16 pike. Nga ana tjeter, Skenderbeu ka regjistruar nje sukses te rendesishem ndaj Egnatias me rezultatin 2-0. Ekipi i drejtuar nga Migen Memelli mes shume vuajtjesh ia doli te fitoje ndaj skuadres rrogozhinase. Trajneri i sapo emeruar Zekirija Ramadani debutoi me disfate ne krye te klubit te sapongjitur ne elite dhe ky eshte nje paralajmerim per veshtiresite qe e presin ne kete detyre te komplikuar. Diferencen e vetme ne kete takim e bene golat e fraksionit te dyte te lojes nga Alfred Mensah dhe Elvi Berisha qe ishin decisiv ne kete triumf te shumepritur. Tashme, Skenderbeu e sheh veten te ngjitet ne vendin e tete ne klasifikim duke lene pas Egnatian.

Top Channel/ Kombëtarja po zgjedh talentet/ Të rinjtë e datëlindjes 2006 po testohen
20/01 19:49
Top Channel/ Vllaznia-Egnatia/ Ndeshja që hap javën e 16 të superiores
20/01 19:48
Top News- Superiore, mbyllet java e 16/ Dinamo mposht Kukësin në ‘Elbasan Arena’
20/01 10:58
Top Channel/ Dinamo fiton me Kukësin! Goli u shënua në minutat e fundit, “Blutë” në vendin e shtatë
19/01 20:02
Top Channel/ Finalja e Conference League/ Stadiumi Air Albania po përgatitet për ndeshjen e madhe
19/01 20:01
Top Channel/ Finalja e Conference League/ Stadiumi ‘Air Albania’ po përgatitet për ndeshjen e madhe
19/01 15:55
Top Channel/ Akuza për zgjedhjet e FSHF, flet Eduard Prodani
19/01 15:33
Top Channel/ Nesër Kukësi-Dinamo, trajneri i Dinamos bën deklarata të forta kundër rivalit të tij
18/01 15:30
Top Channel/ Peshëngritja solli tre medalje/ Ceremoni vlerësimi për Erkand Qerimaj dhe Briken Çalja
17/01 15:28
Top News- Telashet nuk përfundojnë/ Djokovic rrezikon dhe praninë në Roland Garros
17/01 13:01
Top Channel/ Turne tenisi në Shkodër/ Garuan 16 sportistë nga trevat shqipfolëse
17/01 12:28
Top Channel/ Partizani fiton me trajnerin e ri! Teuta mposhtet nga Kastrioti
16/01 21:18
Top News- Partizani e nis mbarë 2022/ Fiton pastër me Egnatian, Teuta ‘zhytet’ në krizë
16/01 19:26
Top News- Çmenduri në Sevilla/ Jordan goditet me shkop në derbin andaluzian
16/01 14:36
Top News- Djokovic humbet apelin/ Tenisti serb largohet nga Australia
16/01 12:55
Top Channel/Gjokoviç humbet gjyqin, do dëbohet nga Australia. Nuk garon në “Australian Open”
16/01 11:15
Top Channel/ Incidente gjatë Tirana-Vllaznia, kaos e dhunë gjatë pushimit. Ndeshja u mbyll pa gola
16/01 02:33
Top Channel/ Ndeshja Tirana-Vllaznia, tifozët hedhin flakadanë dhe thyejnë stola në stadium
15/01 21:38
Top Channel/ Klasikja e futbollit Shqiptar/ Air Albania Stadium pret supersfidën mes Tiranës e Vllaznisë
15/01 20:00
Top Channel/ Të dielën në fushë Partizani. Teuta kërkon rikthimin me Kastriotin
15/01 19:56