Top News- Vllaznia, humbja e parë/ Kukësi e mund 2-0, fiton dhe Dinamo
24/10/2021 19:56

Vllaznia pëson humbjen e parë në këtë sezon të Abissnet Superiores. në 'Egnatia Arena' skuadra verilindore iu imponua asaj shkodrane duke e mundur me rezultatin 2-0. në fillimin e ndeshjes ishte Vllaznia më kërkuese, por ishte Kukësi ai që gjeti avantazhin në minutën e 29 me Taipin që shënoi një gol spektakolar me një gjuajtje nga jashtë zonës. Pjesa e parë u mbyll pikërisht me rezultatin 1-0 për skuadrën verilindore. në pjesën e dytë, Vllaznia bën përpjekjet e saj për të barazuar rezultatin, por skuadra shkodrane nuk ishte në ditën e saj më të mirë dhe dështoi në rastet që krijoi. Ai që nuk gaboi ishte Kukësi që 8 minuta nga fundi i ndeshjes shënoi edhe golin e dytë me ndrecën që befasoi portierin e Vllaznisë Zogovic me një goditje të bukur fluturimthi. dita e errët e Vllaznisë në këtë ndeshje u mbyll në minutën e 90 kur arbitri i ndeshjes me ndihmën e sistemit VAR ndëshkoi me karton të kuq Zinedine Mustedanagic duke bërë që Vllaznia të luajë minutat e fundit në inferioritet numerik. Sfida u mbyll 2-0 për Kukësin që shkon në 11 pikë po aq sa edhe Teuta e Tirana me këtë të fundit që mbrëmjen e së hënës do të luajë Derbin me Partizanin. Dinamo po tregon se nuk është rastësisht në kategorinë më të lartë të futbollit shqiptar. Skuadra kryeqytetase fitoi në Korcë ndaj skënderbeut 1-0 një fitore që duket se i shijon më shumë trajnerit Bledi Shkëmbi që vinte si kundërshtar i skuadrës korcare. Skënderbeu dhe Dinamo në pjesën e parë zhvilluan një lojë të hapur dhe bënë përpjekjet e tyre por pa mundur dot që të bëjnë shumë në zhbllokimin e rezultatit dhe pjesa e parë u mbyll 0-0. Rezultati ii sfidës u zhbllokua në pjesën e dytë kur Dinamo arriti të shënojë në portën e korcarëve me Chinedun duke marrë kryesimin 1-0, një rezultat që mbeti i tillë deri në fund, ndërkohë që pati edhe momente tensioni përpara se arbitri t'i jepte fund sfidës. me këtë fitore Dinamo shkon në kuotën e 9 pikëve po aq sa edhe Vllaznia, ndërsa Skëndërbeu është me 3 pikë në vendin e fundit

Top News – Në kurth prezantuesja e Serie A / Në bandën e hajdutëve edhe një shqiptar
06/12 21:18
Top News – Java e 12-të e Superiores / Sfidat luhen në mesjavë, spikat Vllaznia-Partizani
06/12 18:28
Top Channel/ Në botëror me 5 peshëngritës/ Ekipi shqiptar ndodhet në Uzbekistan me shumë pretendime
06/12 15:41
Top Channel/ Tirana rigjen fitoren/ Kuksi-Kastrioti 6-1, Partizani-Skënderbeu 2-1
04/12 20:06
Top News- Tirana rikthehet te fitorja / Kukësi ‘luan tenis’ me Kastriotin
04/12 19:35
Top News – Tragjedia në futboll / Trajneri ndërron jetë duke festuar golin
03/12 21:08
Top Channel/ Dinamo shkatërrohet me 5 gola/ Humbja e thellë e kryeqytetasve përballë ekipit të Laçit
03/12 19:57
Top News – Vllaznia ndal Teutën / Kuqeblutë me 10 lojtarë barazojnë me kampionët
03/12 19:52
Top News- Futbollisti i Aston Villas/ Përplas Lamborghinin e tij prej 200 mijë Paund
03/12 16:22
Top News- Finalja e ‘Euro 2020’/ U rrezikua tragjedia në Wembley të Londrës
03/12 15:14
Top News – Messi në telashe/ Hoteli i tij me vlerë 30 milionë do të prishet
02/12 19:23
Top News – 6 muajt e ‘tmerrit’ të Eriksen/ E ‘mëshiron’ ekipi modest, odense i hap dyert
02/12 19:23
Top Channel/Rikthehen ndeshjet e Superiores, të shtunën e të dielën do luhet java e 10 e kampionatit
02/12 16:12
Top News-Teuta-Vllaznia/ Sfida kryesore e javës së 11 të Superiores
02/12 14:38
Top News- Tifozi me probleme shëndetësore/ Ndeshja Watford-Chelsea u ndërpre për 15 minuta
02/12 12:44
Top News – Rikthimi i Partizanit / Demat synojnë vazhdimësinë pas suksesit ndaj Teutës
01/12 19:27
Top News – Dy bodigardët e Cristiano Ronaldos / Në telashe, tashmë nën akuzë nga policia
01/12 19:05
Top News – Ronaldo përgënjeshtron zërat / Portugezi akuzon kryeredaktorin e njohur
30/11 20:25
Top News – Java e 10-të e Superiores / Tirana bën ‘hap fals’, Kukësi ngushton diferencën
29/11 19:35
Top News – Egnatia shkarkon Maganin / Klubi rrogozhinas mbyll bashkëpunimin me trajnerin
29/11 17:41