Top News-Vetëvrasja pas vrasjes së trefishtë!/Avokati zbulon pistën e re të krimit në Deçan
08/12/2021 12:27

Tragjedia e rëndë në Gllogjan të Decanit, ku për pasojë 3 persona mbetën të vdekur pas një sulmi me armë, vijon të mbetet një ngjarje e pazbardhur dhe autori I saj vazhdon të endet i lirë. Mirëpo, avokati Besnik Berisha ka zbuluar një pistë hetimi për këtë ngjarje të rendë. Sipas tij, mendohet se ka pasur një vetëvrasje të një të reje, për të cilën dikush e fajësonte shoferin e autobusit. Berisha prentendon se kjo është pista e cila po hetohet deri me tani, opra bëhet fjalë për një hakmarrje si rezultat i humbjes së jetës së një të reje. Por, Berisha ka shtuar se në këtë pistë nuk ka diçka konkrete ende dhe se paralelisht me të po hetohet edhe një pistë tjetër. Ngjarja e rëndë ndoidhi më datë 26 nëntor. Një autobus u qëllua me armë disa herë, ndërsa për pssojë mbetë të vdekur shoferi I autibsit dhe 2 nxënës. Deri më tani nuk ka asnjë të dyshaur, ndërsa autoritetet perkatëse vijojnë hetimet pa ndalur. Qeveria e Kosovës ka ofruar shpërblim prej 20 mijë euro për këdo që ofron informacione që mund të ndihmojnë në gjetjen e autorit/ve të këtij akti.

Top News- Kosova i kërkon Greqisë njohjen/Gërvalla në Athinë-Ndërmerrni këtë hap historik!
20/01 21:27
Top News- Përplasje në Kuvendin e Kosovës/‘Ku ti gjejmë paratë’! Opozita ‘gozhdon’ Kurtin
20/01 16:32
Top Channel/ “Ku t`i marrim paratë për energjinë”, Kurti përplasje më opozitën në Kuvend!
20/01 15:10
Top Channel/ Omicron, i pafrenueshëm: Kosova mbyll lokalet në mbrëmje!
20/01 12:00
Top Channel/Kosova shtrenjton energjinë/Albin Kurti: Vendosim 75 milionë euro, ndihmë më të varfërve
19/01 20:10
Top News – 400 fëmijë të infektuar në dy ditë / Kosovë, disa shkolla mësim online, pandemia merr hov
19/01 11:28
Top Channel/ Kosova do të rrisë çmimin e energjisë! Me 7% për ata që konsumojnë mbi 600 kwh
18/01 19:53
Top News- Baza në Bondsteel në Kosovë/SHBA-Garanci për stabilitetin e Ballkanit
18/01 19:45
Top Channel/ Tarifat, sa pritet të rritet çmimi i faturave të energjisë në Kosovë?
18/01 11:51
Top Channel/ Kërcënime serbe për Kosovën/ Serbët mund të bojkotojnë edhe procesin e dialogut
17/01 19:54
Top News-Kosova në alarm me rastet e covid/Qeveria, masa të ashpra për parandalimin
17/01 18:12
Top Channel/ Protesta e serbëve, qeveria e Kosovës u ndaloi pjesmarrjen në referendumin e Serbisë
16/01 20:46
Top News – Frika për rivendosjen e vizave nga BE/Rreziku jo real nga azilkërkuesit e Ballkanit
16/01 14:51
Top News-U dhunua brutalisht nga disa djem/Ndërron jetë i riu në spital pas disa muajsh
16/01 13:16
Top Channel/ “Votojmë vetëm në Kosovë”/ Flasin banorët serbë të Gracanicës për referendumin
15/01 19:32
Top Channel/ Kosova, jo referendumit/ Miratohet rezoluta në seancën e jashtëzakonshme kundër Serbisë
15/01 19:30
Top News-Jo më zgjedhje serbe në Kosovë! / Kuvendi mblidhet në seancë të jashtëzakonshme
15/01 18:07
Top News – I tregoi botës për Reçakun / Rrëfimi i kameramanit që filmoi tmerrin e madh
15/01 17:06
Top News – Historia nuk mund të rishkruhet! / William Walker: Reçaku në zemrën time
15/01 16:54
Top Channel/ Masakra e Reçakut, Kurti: Mohimi bëhet për të ndryshuar historinë
15/01 15:30