Top News – Vendimet e KLP/ Emëron disa drejtues e prokurorë
27/10/2020 19:21

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka mbajtur këtë të martë, mbledhjen plenare të radhës përmes platformës on-line, në respektim të masave anti covid. Në këtë mbledhje KLP ka miratuar disa emërime të përkohshme të disa prokurorëve si dhe drejtuesve të prokurorive. Ndër më të rëndësishme janë emërimi i prokurorit Genti Xholi përkohësisht drejtues i Prokurorisë pranë Gjykatës së Apelit Tiranë. Po kështu drejtues i prokurorisë pranë Gjykatës së Apelit Shkodër, caktohet përkohësisht prokurori Brahim Dragjoshi, ndërsa në Apelin e Durrësit do të jetë në krye të Prokurorisë, Ludovik Doda. Gjithashtu janë emëruar edhe disa drejtues të përkohshëm të prokurorive pranë gjykatave të shkallëve të para; si në Sarandë u vendos Lorenc Mërkuri, në Vlorë, Erion Çela dhe në Përmet, Asllan Bajramaj. Po në këtë mbledhje Këshilli miratoi listën pjesore të 22 kandidatëve për t’u pranuar në Programin e Formimit Fillestar të Shkollës së Magjistraturës, në vitin akademik 2020-2021.

Top News – Identifikohen autorët/ Shkodër, vrasja e Ridvan Ramazanit
28/11 21:10
Hudhra kundër covid/ Fermerët nisin të ndryshojnë kulturat bujqësore
28/11 19:49
Top News – Komisioni për Dick Marty/ Meta: Jo për Shqipërinë e Kosovën
28/11 19:22
Top News – Covid, 16 viktima/ Në 24 orë, 545 raste të reja
28/11 18:14
Top News – Aeroporti i Frankfurtit, gati për transportin e vaksinës antiCovid
28/11 16:30
Tirana në krizë dëmtimesh/ Bardheblutë udhëtojnë në Krujë, Partizani pret Skënderbeun
28/11 16:21
Festimet në pazarin e Korçës / Katër ditë pushimi, mbushen hotelet dhe bujtinat
28/11 16:18
“Gjurmë Shqiptare” sonte
28/11 16:14
Vrasje me armë në Shkodër, ngrihen pika kontrolli/ Gjendet i pajetë në makinë një 46-vjeçar
28/11 16:13
Shqiptarët kursejnë më shumë/ Depozitat bankare shkuan në 8.7 miliardë euro gjatë pandemisë
28/11 15:59
Emigrantët të regjistrojnë adresat/ Aplikimi duhet bërë në portalin e-albania
28/11 15:57
Urimi amerikan për Shqipërinë/ Mesazhi i sekretarit të shtetit Mike Pompeo
28/11 15:54
Koleksioni i flamujve kuqezi/ Shpëtim Sala ruan me fanatizëm flamujt, më i vjetri prej 1904
28/11 15:54
Veton Surroit nuk do t’i hiqet titulli/ Prefekti i Kukësit pritet të shfuqizojë vendimin
28/11 15:45
Prishtina sot është kuqezi/ Festime në Kosovë për Ditën e Flamurit
28/11 15:43
Festa e Pavarësisë në Tiranë/ Viti i dytë që në kryeqytet nuk ka festime të mëdha
28/11 15:35
Festa e Pavarësisë në Tiranë/ Nuk ka aktivitete për shkak të pandemisë
28/11 15:27
108-vjetori i Pavarësisë/ Me flamuj kuqezi, 30 motoristë “pushtojnë” Sheshin e Flamurit
28/11 15:07
Top News – Ekzekutimi në Bruksel/ Lidhja me vrasjet në Elbasan
28/11 15:05
Top News – Grabitja e Blindave/ Lirohet ‘i penduari’ Admir Çerpja
28/11 14:55