Top News – Vaksina e koronavirusit/ Kosova me shpresë te donacionet
27/09/2020 18:00

Vaksina e koronavirusit nuk është gati ende megjithatë institucionet shëndetësore në kosovë janë angazhuar se ajo do të jetë ndër vendet e para që do të marrë vaksinat e ardhshme si dhuratë për të luftuar pandeminë. Këto deklarata shihen me skepticizëm në kosovë nga ekspertët, të cilët mendojnë se vendi nuk duhet të mbështetet vetëm tek donacionet. Sipas drejtorit të institutit kombëtar të shëndetit publik, naser ramadani, ksoova është mes vendeve prioritare që mund ti ofrohet vaksina.

Top News – Ambasada në Izrael, Hoti i kërkon Thaçit hapjen
20/10 12:11
Top News – Marrëveshja me Serbinë/ Kosova e kushtëzon me të pagjeturit
20/10 12:08
Top News – PDIU e Vetëvendosje/ Proteste kundër vizitës së Dendias
19/10 21:54
Prishtina, taksë për makinat e huaja/ Nisma e komunës po kundërshtohet. Ahmeti: E ka edhe Londra
19/10 19:48
Top News – Eksperti për Kosovën/ `Jo ndryshimit të kushtetutës`
19/10 19:47
Top News – Karikaturat e profetit/ Reagon bashkësia islame e Kosovës
19/10 19:34
Top News – Ujdia e Washingtonit/ Hoti takim me delegacionin amerikan
19/10 19:03
Top News – Koronavirusi në Kosovë/ 118 raste të reja dhe 3 viktima
19/10 16:53
Top News – Covid 19 në Kosovë/ Hoti- duhet kujdes maksimal
18/10 15:16
Piktori me atelie në stadium/ Nga mirëmbajtja e fushave të gjelbra, në punën me penel
17/10 19:53
Top News – Bilanci në Kosovë/ Asnjë viktimë, 148 raste të reja
17/10 18:17
Top News – Këshilli i sigurimit/ Çfarë përmban raporti për Kosovën
17/10 12:50
Top News – Kryeministri i Kosovës/ Shkarkon krerët e doganës së tatimeve
17/10 02:04
Top News – Bilanci në Kosovë/ 104 raste të reja dhe dy viktima
16/10 19:55
Reagime kundër Lajçak/Osmani: Nuk i është dhënë përkrahja për asociacionin me kompetenca ekzekutive”
16/10 19:43
Top News – Pakti i Washington-it/ Kosova nis zbatimin e një pike
16/10 15:30
Top News – Asnjë viktime e re/ Bilanci i Covid-19 në Kosovë
15/10 17:26
Top News – Lajcak për asociacionin/ Kosova të jetë gati për kompromis
15/10 16:27
I dërguari i BE: Asosacioni, do të bëhet. Do ndërtohet sipas vendimit të Gjykatës Kushtetuese
15/10 15:31
Top News – Infektimet ne Kosovë/ Paralajmërohen masa të reja
14/10 19:54