Top News- Trishtim në futbollin shqiptar/ Ndërron jetë legjenda Ramazan Rragami
15/01/2022 18:27

Futbolli shqiptar përjeton një ditë trishtimi. U nda nga jeta në moshën 77 vjecare për shkak të një sëmundjeje të rëndë legjenda e këtij sporti në vendin tonë, ramazan Rragami. i lindur në 3 prill të 1944, Ramazan Rragami ka shfaqur talentin e tij që në moshën 12-13 vejcare dhe në moshën 17 vjecare bëri debutimin e tij me skuadrën e Vllaznisë ku u aktivizua deri në vitin 1965 kur u transferua te Partizani. Aventura me Të Kuqtë zgjati 3 sezone deri në 1968, me Rragamin që u kthye në Shkodër te Vllaznia deri në fundin e sezonit 1974/75.

Top Channel/ Kupa e Botës në Kosovë/ Trofeu prezantohet në 51 shtete dhe 32 finalistë
21/05 09:43
Top Channel/ Tirana “vishet” për finalen/ UEFA ndryshon përkohësisht dhe emrin e stadiumit
20/05 20:07
Top Channel/ Siguria e finales/ Jo të gjitha rrugët e Tiranës do të jenë të bllokuara
20/05 20:01
Top News-Vllaznia, përballja e fundit në shtëpi/ Josa vlerëson Egnatian, shuan zërat e merkatos
20/05 14:16
Top News-Njësi policore nga Holanda dhe Roma/Për finalen që do zhvillohet në stadiumin ‘Air Albania’
19/05 13:11
Top Channel/ Vllaznia kampione/ Vajzat shkodrane marrin trofeun e këtij sezoni
18/05 19:57
Top Channel/ Kupa e Shqipërisë/ Vllaznia do të përballet me Laçin
18/05 15:29
Top Channel/ Garat e çiklizmit/ Ndryshon data për shkak të finales së Conference League
18/05 15:27
Top Channel/ UEFA do gjurmojë biletat/ Siguria e ndeshjes finale, 1600 policë dhe 600 steward
17/05 15:56
Top Channel/ Dita e finales/ Tre “fan zone”, tifozët e Romës te liqeni, Feynoord te pedonalja
16/05 19:54
Top News- Mirel Josa rikthehet te Vllaznia/Trajneri merr drejtimin e shkodranëve për herë të tretë
16/05 14:09
Top Channel/ Rënia nga kategoria, ish-trajneri i Skënderbeut: E hodhën arbitrat
15/05 21:26
Top News – FSHF, 90 vjet anëtare e FIFA / Infantino bën urimin-jam krenar të punoj me ju
14/05 15:29
Top News – Superiore, sot sfidat e javës së 34/ Luhet për zonën evropiane dhe mbijetesën
14/05 12:44
Top Channel/ Ndeshjet e fundit të superiores.Pritet të caktohet kush do të luajë në kupat e Europës
13/05 15:32
Top News- Siguria në finalen evropiane/ Blindohet Tirana, 1500 efektivë policie në terren
12/05 21:24
Top Channel/ Smajlaj “mbyll” herët 2022/ Do operohet. Ndërpret të gjitha aktivitetet sportive
12/05 19:59
Top Channel/ Rinasi, gati për finalen/Shton personelin! Në tre ditë priten 25 mijë udhëtarë më shumë
12/05 19:49
Top Channel/ Aeroporti përgatitet për finalen/ Në tre ditë priten 25 mijë udhëtarë më shumë
12/05 16:57
Top News-Nis numërimi mbrapsht në Tiranë/Kryeqyteti, në pritje të conference league
12/05 12:00