Top News – Trafik dhe shumë policë/ Kaos me qarkullimin në disa rrugë
30/10/2020 14:24

Tirana është në kolaps rrugor, për shkak të shumë punëve që kanë nisur në disa nga akset rrugore kryesore. Ndërkohë, Policia rrugore punën për evidentimin dhe ndëshkimin e mjeteve të pushuara apo qëndruara në kundërshtim me dispozitat e përcaktuara në Kodin Rrugor shqiptar. Në fokusin e shërbimeve të Policisë Rrugore janë disa nga rrugët kryesore urbane të kryeqytetit, të cilat kanë edhe ngarkesën më të madhe në trafik dhe për rrjedhojë, pushimet në rresht të dytë apo në vendet e rezervuara shkaktojnë probleme serioze në lëvizjen e mjeteve dhe bëhen rrezik për aksidente rrugore. Kontrolli dhe patrullimi policor do vijojë çdo ditë, edhe në rrugë të tjera të kryeqytetit, me qëllim disiplinimin dhe minimizimin e shkeljeve në raport me normat e sjelljes.

Top News – Kush i ka në shënjestër! Të ‘fortët’ me dedektivë privatë
26/11 22:35
Top News – Universiteti bujqësor/ Nis puna për konviktet e reja
26/11 21:37
Caktohen klasat e mësimit online/ Ministrja e arsimit tregon se si do zhvillohet mësimi
26/11 19:54
Në shtëpi të re pas tërmetit/ Historia e familjes Qordja nga Farka e Tiranës
26/11 19:51
1000 banesa deri në dhjetor/ 34 miliardë lekë janë dhënë deri më tani për rindërtimin
26/11 19:35
Top News – Bien ne kurth policor/ 22 të kërkuar, 30 vjet të fshehur
26/11 19:15
Top News – Udhëzimi me numër 44/ Ministria heq dorë, fiton biznesi
26/11 17:58
Nis puna për konviktet e reja të studentëve të UBT, Veliaj: Kushte komode për 2200 studentë
26/11 17:55
Top News – Një muaj në përgjim…! 4 kg heroinë, si u zbulua trafiku
26/11 17:42
Top News – Covid, shifrat në 24 orë/ 656 raste të reja dhe 10 viktima
26/11 17:24
Top News – 659 gjoba për maskat/ 11 ndëshkohen se dolën pas 22.00
26/11 17:23
Ndërron jetë një 52-vjeçare, dyshohet se u vetëhodh nga kati dytë i banesës
26/11 17:21
Vora, një nga vendet më të prekura, një vit pas tërmetit të 26 nëntorit
26/11 17:20
Top News – Mësimi i alternuar/ Ministrja kushi shpjegon vendimin
26/11 16:36
Top News – Meta-1 vit pas tërmetit/ Më shumë mbeshtetje për të prekurit
26/11 16:35
Top News – Basha me familjen Çuka/ Humben dy pjesetare nga termeti
26/11 16:33
Top News – U konfliktuan me arm/ Elbasan, në pranga tre persona
26/11 16:14
Kapet heroinë në Elbasan/ Policia gjen një sasi të konsiderueshme drogë
26/11 16:11
Laçi ende i shkatërruar/ Tërmeti la të pastrehë qindra banorë
26/11 16:11
Shkaktarët e tragjedisë/ Pas një viti nisin të mbyllen hetimet për ndërtuesit
26/11 16:10